Vybíráme ideální půjčku – jak na to?

Ačkoliv řada odborníků před půjčkami varuje, ne vždy je nutné se jich bát. Pokud chceme peníze na něco smysluplného, jsou dobrou možností, jak získat peníze skutečně ihned. Prvním krokem by mělo být využít srovnání půjček. Díky tomu si uděláme nejenom obrázek o tom, jací poskytovatelé a varianty existují, ale i jak se pohybují třeba úroky a další případné poplatky. Podívejme se, na co hledět.

Charakter půjčky

Prvním krokem při výběru té správné půjčky je samozřejmě volit ten správný typ. Dnes existují na trhu mikropůjčky, které půjčí několik tisíc, klasické půjčky s částkami v desítkách tisíc, nebo třeba půjčky sahající až k milionům korun. Od této charakteristiky se následně odvíjí i to, jakého poskytovatele zvolíme. Charakterem půjčky je však i to, zda jsme nějak omezováni využitím daných prostředků. Pokud nechceme být, volíme raději půjčky, tedy úvěry neúčelové, u kterých není využití třeba dokládat.

Podmínky schválení

Také jeden z velmi důležitých parametrů, které je třeba sledovat. Mezi ty klasické patří nutnost doložení příjmů, nebo prověření vaší osoby v registrech. Přesto ale není problémem najít i o něco jednodušší možnost. Příkladem může být Tesco půjčka bez doložení příjmu, u které, jak je patrné z názvu, není nutné dokládat informace o vaší výplatě. S podmínkami však souvisí také rychlost, nebo to, jak peníze dostaneme.

Výše úroků a poplatků

I to je parametr, na který je nutné se zaměřit – a to možná nejvíce. Právě úrokové sazby nám řeknou, o kolik zaplatíte více. Sledujte ale i případné poplatky, nebo takzvané RPSN, které je také uváděno v procentech. Obecně platí, že lepší volbou po této stránce jsou banky. Příkladem může být AirBank půjčka, jelikož právě u vás nečekají poplatky a zmíněné RPSN je na příjemné hodnotě 9,9 procent. Jistotou je poté i možnost online žádosti a částečné vyřízení z domova.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 − one =