Vybíráme tu správnou barvu pro váš interiér

Ať už stavíte nový dům, pouštíte se do rekonstrukce, nebo jste se jen rozhodli nově vymalovat, nad výběrem barvy pro váš interiér doporučujeme se řádně zamyslet. Jaké malířské barvy použijete, může mít kromě nějakého subjektivního estetického pocitu vliv také na optickou velikost daného prostoru, či dokonce na vaši náladu při pobytu zde. V neposlední řadě byste se měli dívat i na to, jak snadná bude aplikace dané barvy, případně jak dlouhá je její životnost.

Každá barva má svůj význam

Celé barevné spektrum, které vám malířské barvy České Budějovice nabízí, vám dává možnost různých kombinací, v nichž je ale velice snadné se splést. Pokud máte rádi kontrast, volte barvy z opačných stran barevného schématu. Naopak pro soulad a jednotnost vybírejte ze sousedících odstínů. Barvy dále ovlivňují, jak se v dané místnosti budete cítit. Například červená podporuje vášeň nebo chuť k jídlu, modrá umí uklidnit, žlutá prý zlepšuje náladu a bílá navozuje pocit čistoty a jednoduchosti.

Aby vám barvy vydržely

Nejde samozřejmě jen o vzhled. Barvy a laky musí být dostatečně kvalitní, aby vám dlouho vydržely, a vy jste se nemuseli na malování po roce vrhat znovu. Důležitý je při výběru také způsob nanášení. Ujasněte si také, zdali pod barvu potřebujete nějaký další podkladový materiál. Pokud se v tomto odvětví cítíte nejistí, odborníci, kteří mají na starosti barvy a laky v Českých Budějovicích, vám rádi poradí, a to jak s výběrem vhodných materiálů, tak s postupem při malování.

Tradiční i netradiční fasády

Kromě interiéru můžete řešit také barvy na vaší fasádě. Zde se ještě větší důraz klade na dlouhou životnost, odolnost a zdravotní nezávadnost. Fasádní omítky České Budějovice odolávají vysokým teplotám, změnám vlhkosti i UV záření. Co se designu týká, oživit běžnou jednobarevnou omítku lze například pomocí jemných vzorů nebo dekorů. Umisťují se kolem oken, dveří nebo slouží jako materiál pro nějaký speciální motiv přímo na fasádě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 + 12 =