Výhody a nevýhody nebankovních půjček

U každého z nás může nastat situace, při které si potřebujeme půjčit. Většinou se jedná o situace, kdy přijdeme o práci a kdy nemůžeme zaplatit splátky úvěrů nebo běžné poplatky. Jelikož se bojíme exekuce nebo jiných případných postihů, hledáme nejrůznější řešení, jak všechno nutné zaplatit. Rodinu do toho často tahat nechceme, proto se rozhodneme přistoupit na další úvěr. Neproste však banky, ale přijměte pomocnou ruku v podobě nebankovních půjček.

Pokud potřebujete peníze, nemusíte mít pokaždé opletačky s bankami. Můžete požádat o úvěr v institucích, které jsou nebankovní. Dříve jsme se nebankovních půjček báli, ale dneska jim důvěřujeme mnohem více než samotným bankám.

Jistě, i nebankovní půjčky mají své mouchy. Pojďme si proto ukázat jak tu světlou, tak tmavou stránku, ať víme, do čeho jdeme, pokud si budeme chtít půjčit.

Jaké jsou výhody nebankovních půjček?

Nejdříve si zmiňme tu pozitivní stránku. Nebankovní půjčky jsou skvělé v tom, že je tento úvěr schválen takřka ihned. Nemusíme tedy čekat někdy dokonce dlouhé týdny na to, až se náš úvěr schválí. Nebankovní instituce většinou schválí žádost během deseti minut s tím, že do dalších deseti minut vám přijdou peníze na účet. Navíc si nebankovní půjčku můžete zřídit z pohodlí domova – nemusíte tak stát dlouhé hodiny ve frontách.

Jaké jsou nevýhody nebankovních půjček?

Nyní však přistupme k těm nevýhodám. Nevýhodou je, že u nebankovních institucí si bohužel nemůžeme půjčit více, než několik desítek tisíc korun. Jestli potřebujete do padesáti tisíc, pak je to v pořádku, pokud však potřebujete půjčit více, musíte se obrátit bohužel na banky. Další nevýhodou je to, že nebankovní instituce mají bohužel opravdu málo poboček (některé nemají dokonce žádnou pobočku). Díky tomu jsou tyto služby takřka zdarma, ovšem pokud něčemu nerozumíte, nemá vám to kdo vysvětlit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × 5 =