Začínáme podnikat

Nebaví vás již nadřízení a jejich požadavky? Máte pocit, že finanční ohodnocení není adekvátní práci, kterou odvádíte? Nebo jste šikovný třeba zedník, údržbář nebo malíř a myslíte si, že byste se dokázali postavit na vlastní nohy? Pokud ano, je to dobrý začátek. Ale jako všude do každého začátku budete muset něco investovat a založení firmy vás vždy bude stát nějaké peníze.

 

Zakládáme firmu

Nejběžnější firmou  jsou společnosti s ručeným omezeným. Takzvané s.r.o. společnosti můžete vidět takřka všude a mnohdy takové společnosti začínali o dvou společnících a dnes jsou to velké firmy o 250 zaměstnancích. Založení firmy v České republice není vůbec snadnou záležitostí, protože zrovna pro založení s.r.o. společnosti potřebujete kapitál 200 tisíc korun s kterým po dobu 50 dní nemůžete disponovat. Řešením je koupit již založenou firmu s.r.o., která již při svém založení splnila všechny podmínky pro Koupit vlastní firmuzaložení společnosti. Koupit tak již hotovou firmu lze relativně levně. Je nutné pouze podepsat smlouvy o převodu a zaplatit za tuto Ready made firmu. Avšak poplatek vás vyjde na mnohem méně peněz, než kdybyste museli shánět 200 tisíc pro potřeby založení firmy.

 

Sídlete virtuálně

Kromě toho, že si můžete koupit již hotovou a připravenou společnost, můžete si také zakoupit virtuální sídlo firmy. Co to znamená? V obchodním rejstříku budete mít zapsáno sídlo firmy u společnosti, která vám může prodat již hotovou firmu. Toto sídlo firmy můžete využít například ve chvíli, kdy budete mít důležité jednání. Bude pro vás připravena zasedací místnost v reprezentativních prostorech. Příchozí poštu vám také bude spravovat společnost, takže vy se o nic nemusíte starat. Navíc virtuální sídlo od m2b.sk zaručuje, že vaše společnost bude mít sídlo firmy zapsané na lukrativní adrese.

 

Je libo akciová společnost?

Pokud byste chtěli rozjet své podnikání ve velkém můžete si zakoupit již hotovou akciovou společnost. Můžete si vybrat, zda nebudete chtít být plátce DPH nebo zda zvolíte Ready made plátce DPH. Pokud koupíte Ready made a.s. společnost v ČR budete čekat na registrací daní z příjmu 60 až 120 dní. Na Slovensku se můžete stát vlastníkem firmy již do 4 hodin a následný přepis společnosti je již formalita.

 

Je tedy jasné, že se spíše vyplatí koupit již hotovou společnost než nějakou zakládat. Hlavním důvodem je však čas a papírování, které si ušetříte. Namísto toho, aby vše bylo co nejsnadnější pro občany i podnikatele je třeba vyplňovat tuny formulářů a pak trávit čas na úřadech, kde námi placení úředníci příjemností zrovna neoplývají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 + 8 =