Zajistěte svým zaměstnancům kvalitní a chutné stravování

Zaměstnanci ve firmách dostávají různé benefity. Mezi ně patří i závodní stravování. Samozřejmě skutečným benefitem je pouze v případě, že si lidé na jídlu opravdu pochutnají a budou si moci vybrat.

Jak na stravování zaměstnanců ve firmě

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zaměstnavatel je povinný zaměstnancům poskytnou po nepřetržité práci (která trvá nejdéle 6 hodin) přestávku na jídlo a oddech. Jde-li o mladistvého zaměstnance, musí mu poskytnout přestávku po 4,5 hodinách nepřetržité práce. Přestávka na jídlo a oddech musí trvat minimálně 30 minut.

To říká zákon. Na vás jako na zaměstnavateli je, jak bude stravování ve vaší firmě vypadat. Dostanou zaměstnanci stravenky a budou se chodit stravovat do restaurací? Nějaká vhodná by musela být v těsné blízkosti vaší firmy a i tak by se zřejmě těžko stíhali vypravit, dojít do restaurace, počkat na jídlo, najíst se a zase se vrátit ve stanovenou dobu.
Spoléháte na to, že si budou nosit jídlo z domova? Jistou alternativou je vymezit prostor – kuchyňku, ve které budou mít zaměstnanci mikrovlnnou troubu a další zámezí na jídlo. Ovšem ne každý si chce nosit své krabičky s jídlem. Mnozí mnohem více ocení, budou-li si moci každý den vybrat z několika teplých jídel.
Rozhodli jste se také pro závodní stravování ve vaší firmě? Pozor – Připravte se na to, že jeho kvalita může být všelijaká. Lidé by si měli skutečně vybrat jídlo, na kterém se pochutnají, ne jen zkusit kantýnu a raději být dál o bagetách, chlebech a jiného jídla z domova.

Tip na firemní stravování v Praze

Sháníte také pro své zaměstnance závodní stravování v Praze? Vhodnými tipem je společnost Arter. Zajišťuje výrobu a distribuci hotových jídel, minutových jídel, zachlazené a hluboko zmrazené stravy. Zaměstnanci si budou moci vybrat ze čtyř druhů hotových jídel a dalších pokrmů a nápojů. Dopřejte zaměstnancům benefit v podobě kvalitního stavování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 2 =