Zasklívání Brno: Jak může sklo oživit váš domov?

Sklo v dnešní době objevíte snad v každém domově. Zřídkakdy má však dekorativní účel, což je docela škoda. Barevné skleněné doplňky jsou nezapomenutelné a efektní odrážení ranních slunečních paprsků v nich ještě lepší.

Jaký je nejdůležitější trik při navrhování interiérů? Práce se světlem. Světlo místnost opticky zvětšuje, dělá ji pohodlnější a přirozenější a to uklidňuje. Lze jej využít na mnoho různých způsobů, my si tady představíme ty nejčastější.

skloSkleněný nábytek: Stoly, židle, zrcadla… Seznam by mohl pokračovat dále. Skleněná stolní deska u jídelního nebo kancelářského stolu dodá styl. Nejlépe vypadá v kombinace s dřevem, kůží nebo kovem.

Světelné obklady: Luxusně to vypadá především v koupelně. Dokud to neuvidíte na vlastní kůži, nedokážete si tu krásnou atmosféru svítících zdí představit.

Zábradlí a schodiště: Výhoda skleněného zábradlí spočívá v tom, že na schodišti není tma.

Celoskleněné dveře: Lidé si je dávají například do chodby, aby byla prosvětlenější, nebo do obývacího pokoje. Často přitom volí zakalené sklo, aby nebylo přes dveře úplně vidět.

Skleněná stěna: Přijde vám to odvážné? V moderních interiérech je to běžné. Skleněné stěny jsou skvělým děličem mezi dvěma místnosti, ale používají se rovněž jako venkovní stěna (například v obývacím pokoji).

Sklo si zamilují všichni, kteří vyznávají minimalismus. Váš domov perfektně oživí a prosvětlí. Možná si to všechno nedokážete živě představit, doporučujeme vám proto podívat se na webu brněnského sklenářství Rosprim do záložky reference. Nabízí vše od obyčejného zasklívání rozbitého okna až právě k uměleckému zpracování skla v interiérech.

Stejně jako jiná odvětví, také sklenářství se vyvíjí. V poslední době je velký zájem o barevná skla a skleněné obklady do koupelny i kuchyně. Sklenářství Brno často dodává barevné skleněné obklady za kuchyňské linky a pracovní desky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × four =