Zateplením budovy uspoříte pořádnou sumu

S nadcházející zimou se zateplování budov stává velmi aktuálním tématem. Chcete ušetřit výdaje za energii a zajistit si doma optimální teplotu v zimě, ale i v létě? Pak je na čase začít přemýšlet o vhodném zateplovacím systému…

Aby vám bylo po celý rok příjemně

Tepelná izolace budov patří aktuálně k nejčastěji žádaným stavebním úpravám budov. Pro vlastníky starších rodinných domů je to výhodný způsob revitalizace – v minulosti byly totiž často budovány stavby s nedostatečnou izolací, zdivo v zimě promrzalo a v létě nedokázalo udržet vedra za dveřmi. Dnes to už umíme lépe. Dům lze udržet komfortní po celý rok, navíc izolace často chrání i proti hluku. Zateplují se nejen rodinné domky, ale také bytové domy, a to především kvůli značné úspoře nákladů na vytápění. Kvůli neustálému zvyšování cen za energii se vhodné ošetření domu stává prakticky nutností.

Zvenku, nebo zevnitř?

Pokud se chcete nějak vypořádat s nevhodnými tepelnými podmínkami ve vašem domě, máte na výběr ze dvou možností: buď se rozhodnete pro izolaci vnitřní, nebo vnější. Tepelná izolace zvenku vychází ve srovnání jako jednoznačný vítěz, provedení izolace zevnitř je totiž ve většině případů rizikové a je třeba zohlednit mnohem více faktorů, ošetřit tepelné mosty, spáry a veškerá napojení navazujících vnitřních konstrukcí. Proto se obvykle provádí jen v případech, kdy stavební úpravy zvenčí z nějakého důvodu nepřipadají v úvahu.

Svěřte to do rukou odborníkům

Při plánování jakýchkoliv stavebních úprav domu je klíčovým faktorem, jakou firmu si vyberete. Než učiníte konečné rozhodnutí, prostudujte si vždy reference, zjistěte, jaké má společnost zkušenosti a prohlédněte si její předchozí realizace. Pocházíte-li z oblasti jižních Čech, obraťte se s důvěrou na Zateplování budov České Budějovice Horňák s téměř třicetiletou zkušeností v oboru. Jakou metodu vám nabídnou?

Zateplovací systémy CEMIX

Jednou z nejoblíbenějších metod jsou zateplovací systémy CEMIX. Jde vlastně o komplexní sestavu složenou z mnoha dílů, které společně vytvoří ochranný plášť okolo vašeho domu. Firma Horňák vám ráda provede i omítnutí domu za pomoci vysoce kvalitních materiálů stejné značky. Omítky České Budějovice jednoznačně vedou jak v rovinnosti, tak v životnosti štuky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 5 =