3 tipy jak zúročit své peníze

V dnešním článku si popíšeme situaci, kdy máte naspořenou nějakou částku, avšak peníze hned nepotřebujete a rádi byste je nějak zúročili samozřejmě co nejvíce procenty, aby se vaše částka navýšila.

 

1 Tip – termínované vklady

Prvním tipem jak z vašich peněz dostat ještě více jsou termínované vklady. Skoro všechny banky je nabízejí s rozdílnými úroky. Téměř všude však platí, že čím delší doba termínovaného vkladu tím vyšší roční úroková sazba.

 

Komínek z mincíDejme si příklad: Mám 100 000 a rád bych je vložil na termínovaný vklad. Ten má v našem příkladu úrokovou sazbu 1,85%. Na 6 měsíců si na úrocích vyděláte cca 775 Kč. Avšak již na rok jsou to dva tisíce, na dva roky 4 tisíce a pokud vaše peníze uložíte do banky na 3 roky budete bohatší o 6 tisíc korun. Nevýhodou je, že peníze nesmíte vybrat, pokud se tak stane, přijdete zpravidla o úroky.

 

2 Tip – spořící účty

Jestliže chcete mít k úsporám neustálý přístup je další možností spořící účet, jak si můžete buď každý měsíc spořit nějakou částku, která se vám bude úročit nebo prostě jen uložíte sumu peněz a necháte je vydělávat jako na termínovaném vkladu jen v tím rozdílem, že pokud peníze vyberete nepřijdete zpravidla o všechny úroky.

 

Dáme si opět jeden příklad

Máte 100 000 a ty uložíte na účet, který je úročen 2,3% měsíčně. Za měsíc vám částka 100 000 Kč vydělá 160 Kč a za rok to činí 1920 Kč, tedy podobně jako u termínovaného vkladu ale s tím, že pokud vyberete peníze dřív např. ve 12 měsíci tak vám banka strhne úrok pouze za tento 12 měsíc a to znamená, že stále budete mít vyděláno 1760 Kč na úrocích z předchozích 11 měsíců.

 

3 Tip – půjčujte peníze s dobrým úrokem

Poslední třetí tip je nejvýnosnější, avšak také nejvíce rizikový. Existují aukční síně o kterých jsme psali v našem předchozím článku, kde můžete peníze půjčovat s velice zajímavým úrokem, který si nastavujete sami. Takový server je například bankerat.cz. stačí se zaregistrovat a reagovat na poptávky a že jich tam najdete spousty.

 

MinceRiziko je však to, že ne každý dlužník bude poctivě splácet a i když je každá půjčka ze strany serveru právně podchycena a kryta směnkou tak přeci jen proces vymáhání peněz a následná exekuce dotyčného dlužníka nebude příjemnou záležitostí ani pro vás. Avšak průměrný roční úrok se na tomto serveru pohybuje kolem 43% a to vám žádná banka nenabídne. Půjdete do toho rizika?

 

Máte vy nějaké tipy na výhodné úročení financí? Podělte se s námi v komentářích

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen − one =