Boty základ života

V posledním článku jsme psali o výletech a relaxačních pobytech. Ale jaký by to byl relaxační pobyt, kdybyste neměli to správné a hlavně pohodlné obutí. Jelikož mám osobně raději sportovnější obuv, padly mi do oka Converse boty, které jsem na internetu našel za přijatelné ceny. Na chození po městě jako stvořené, lehké na nohách je skoro ani necítíte a stylové. Nejraději volím obuv, která se mi líbí, dobře sedne na nohu a je v přijatelné cenové relaci. Proto se vyhýbám tržištím, kde vám nabízejí různé napodobeniny za pár kaček a pochybnou kvalitou. Raději si připlatím a při obvyklém zacházení mi boty vydrží i několik sezón.

Boty na jaro

converse IJelikož mé poslední boty dosloužily a jsou už tak dobré akorát jen do práce, kde je můžu dodělat úplně, čeká mě v brzké době nákup jarních bot. Jelikož nesnáším běhání po obchodech, tak se snažím vytvořit si nějaký obraz o aktuální nabídce sportovně vyhlížející obuvi. Jarní boty by měly splňovat pro mě několik základních kritérií. V první řadě mi musí padnout do oka, přece nebudu chodit v něčem, co se mi nelíbí a nebudu se v tom cítit dobře. Na jaře bývá ještě takové pošmourné počasí, časně zjara může být ještě pořádně chladno a déšť je taky pravidlem. Proto volím boty vyšší – kotníkové. A v neposlední řadě je to pohodlnost, bota nesmí nikde tlačit a musí perfektně sedět. Ale je pravda, že když se mi zvolená obuv velmi líbí, tak jsem ochoten u nějaké menší nedokonalosti přimhouřit oči.

A co v létě

Stejně jako boty na jaro mají i ta letní svá specifika. Těžko budu chodit ve converse IItřicetistupňových vedrech v kotníkové obuvi, ikdyž i takoví jedinci se najdou. Ale to není nic pro mne, já raději vzdušnější obuv, nejlépe sandály či nazouváky. Takže obuv nízká je ideální pro mou  plochou nohu a cítím se v ní líp, než nějakých kožených mokasínách. Nezatracuji tenhle typ obuvi, taky ji mám doma pro případ, že ji budu někdy potřebovat pro reprezentativní účely. Celkem by mě zajímal váš názor, jakému typu obuvi dáváte přednost.

Tak jsem si nakonec udělal dostatečný obrázek  na trendy letošního jara a můžu tedy vesele vyrazit do města na nákupy. Jen doufám, že je seženu hned v prvním obchodě, abych to měl co nejrychleji za sebou. Ještě horší varianta by byla, kdybych nikde žádné boty nesehnal. Je sice ještě pořád čas než vypukne to pravé jaro, ale proč se na něj pořádně nepřipravit a nechávat nákupy až na poslední chvíli. Teď mě napadá další možnost, když je nebudou mít v kamenné prodejně, tak tu máme ještě pořád internet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × five =