Bux.cz – opravdu seriozní knihkupectví

Omlouvám se za ironický nadpis, ale tahle firma si pozitivní reklamu nezaslouží. Ikdyž špatná reklama, taky reklama. V dnešní době, kdy internetové obchody mezi sebou, díky velké konkurenci, soupeří v cenách, termínech dodání či v ceně dopravy, tak se tohle internetové knihkupectví asi vydalo cestou opačnou. Původně jsem tenhle článek nechtěl psát, ale zkušenosti druhých zákazníků mě přiměly k opaku. Nejsem jediný, kterému jednání obchodu hnulo žlučí.

V době předvánoční, kdy jsem se doma léčil z nemoci jsem zatoužil po přečtení nějaké knihy. Shodou okolností jsem ten den v novinách četl zmínku o knize Jonase Johassona Stoletý stařík, který vylezl z okna ven a zmizel. Už sám název napovídá, že se při čtení rozhodně nudit nebudete. Jelikož jsem líný si zajít pěšky do knihkupectví, rozhodl jsem se že si knihu objednám přes internet. Na Heuréce jsem si podle ceny vybral právě knihkupectví bux.cz. Jelikož neslo nálepku Ověřeno zákazníky, tak jsem se ani nedíval na bookshodnocení a knihu rovnou objednal. Dnes už vím, že příště budu číst i reference přímo od zákazníků.

Stařík na cestě?

Knihu jsem si objednal 17.12. Bylo mi jasné, že do vánoc ji poslat nestihnou, protože toho budou mít moc a pošta ještě víc. Počítal jsem s termínem těsně po vánocích. Vánoce uběhly jako voda a já na knihu při mé skleróze zapomněl. Až předevčerem při prohlídce svého účtu mě zarazila jedna minusová položka. Začal jsem tedy po ni pátrat a vzpomněl jsem si na svou objednávku knihy. Nelenil jsem a napsal do obchodu maila, ve kterém jsem popsal tyhle peripetie a zažádal o zrušení kupní smlouvy a následném vrácení peněz. Na konec mailu jsem umístil poznámku o rychlosti vyřízení, že doufám že to stihnou vyřídit v kratším termínu, než neposlání oné knihy. Nevěřil jsem v nějakou reakci, ale světe div se, včera mi došla sms že zásilka XY byla předána České poště do přepravy. No vida, ledy se hnuly.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Dnes už mám knihu doma a můžu říct, že jsem koupí neprohloupil. Chytla mě hned po přečtení prvních strna, takže do neděle ji s přehledem přečtu celou. Ale vím, že při koupi dalších knih nevyužiji služeb bux.cz.

1 thought on “Bux.cz – opravdu seriozní knihkupectví”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × 5 =