Ekologická skartace dokumentů s důvěrným materiálem

Máte doma nosiče nebo dokumenty s důvěrným materiálem, které byste chtěli zlikvidovat a neuškodit tím životnímu prostředí? V České republice existují společnosti, které se zabývají šetrnou skartací. Nemusíte mít tak černé svědomí ze špatného zacházení s odpadem, ani z toho, že by někdo zneužil důvěrných informací zachycených na těchto dokumentech.

Proč skartovat

Kromě dobrého pocitu z efektivní a ekologické likvidace odpadu budete mít také jistotu, že nedojde k úniku informací. Skartační společnosti musí splňovat normu NBÚ pro důvěrné utajení. To znamená, že stroje, které pro likvidaci odpadu firma využívá, by měly mít speciální certifikát od Národního bezpečnostního ústavu. Navíc vám odpadne starost spojená se skladováním dokumentů, jenž jsou určeny ke skartaci a vyhnete se tak hromadění odpadu. Většina společností, která se skartací dokumentů zabývá, vám poskytne speciální nádoby pro daný odpad, které po naplnění odvezou k likvidaci, takže se nemusíte zaobírat ani transportem.

Jak to funguje

Skartace dokumentů probíhá pod přísným dohledem a řídí se zákonem č. 499/2004 Sb. o archivnictví a spisové službě. Samotná likvidace dokumentů je prováděna certifikovanými přístroji a je možné ji realizovat pod vaším dohledem. Po skartaci společnost vystaví protokol o ekologické likvidaci a následně je odpad odeslán do papírny, kde jej zpracují. Datové nosiče jako CD, DVD, diskety a videokazety jsou odborně znehodnoceny.

Pokud hledáte možnost skartace dokumentů v Praze, využijte služeb společnosti Ekoskart se sídlem v Klecanech. Tato firma se zabývá ekologickou skartací nosičů, dokladů a jiných důvěrných materiálů. Nabízí komplexní služby spojené s likvidací tohoto druhu odpadu. Pro více informací stačí navštívit jejich webové stránky http://ekoskart.eu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 + 5 =