Fringe – Hranice nemožného

Seriál americké televizní stanice Fox upoutal pozornost diváku ihned od prvního dílu. Začal se vysílat v roce 2008 a natočeno bylo původně pouhých 13 dílů…Natočení prvního dílu vyšlo na 10 000 000 dolarů.

 

O čem Fringe je?

Fringe neuvěřitelně dobře balancuje na hranici možného a nemožného. Vychází z vědy, fyziky a zákonů fyziky, vesmírů, porušuje je, ale vždy vysvětlí to nebo ono. Vychází akcezpravidla ze skutečných informací, i když v některých dílech dochází k naprosto nepravděpodobným věcem.
Skupina resp. speciální oddělení FBI má na starost vyšetřit nehodu letadla. Ději se zde divné věci a na pomoc musí přispěchat vědec, který byl 17 let zavřen v psychiatrické léčebně.

Tak začíná tento seriál, který má jen na Facebooku přes 3,7 milionu fanoušků. Základna fanoučků bude ale po celém světě mnohem větší, protože se tento seriál vysílal v hodně zemích.

Dokonce jej vysílala TV Nova první dvě série a nyní na TV Fanda běží série třetí.

 

Vzorec

Po 13 dílech bylo jasné, že se bude točit dál a tak režiséři J.J.Abramse a Alex Kurtzman mohli točit dál. Oddělení vzorce dostalo zelenou a nám se otevřel příběh dlouhý na 5 sérií. Série událostí, kterým se říká vzorec. Někdo experimentuje a celý svět je laboratoř …

 

Všechny otázky odpovězeny

Vzpomínám si na seriál Lost – Ztraceni. První série byla napínavá a zábavná. V dalších sériích záhad přibývalo a především otázek na které jsem nenacházel odpovědi. Po cylindnějaké době jsem byl již zmatený z toho, kde se vlastně seriál nachází v hlavě jsem měl tisíce otázek a jen pár odpovědí.

U Hranic nemožného to tak naštěstí není. Všechny otázky (až na pár výjimek) jsou dříve či později odpovězeny a i když jsou další tak již vnitřně tušíte že i na ty nové dostanete odpověď, až bude správný čas.

 

Mezilidské vztahy

Není to jen Sci-Fi seriál, který by těžil z absurdnosti nějakých situací nebo šílených monster a vynálezů. Je to také o mezilidských vztazích, které jsou, ač se to zprvu nezdá dost propleteny. Provází vás praktický všemi sériemi.

 

Každý díl je nutné vidět

Navzdory tvrzení herečky Anny Torv, která v seriálu ztvárňuje roli Olivie Dunhamové si myslím, že je minimálně dobré vidět skutečně každý díl. Už jen proto, že se v něm jablkomožná dozvíte odpovědi na své otázky nebo přijdete o humorné scénky Waltera Bishopa, který nakupuje v obchoďáku motorovou pilu. Hláška „Lepší než kráva je snad už jen člověk, pokud teda nepotřebujete mléko, protože pak je lepší kráva“ mě dostala.

 

Humor v seriálu Fringe nechybí

Není to je plochý seriál. Humoru je zde dost. Sarkastický, černý i běžný. Vtipné hlášky při zvednutí telefonu nebo poznámka v autě při konkrétní situaci mi připadnou velmi oživující směrem k divákovi.

 

Zvraty

Těch je v seriálu několik a mohu vám slíbit, že vždy to bude trochu jinak, než byste čekali a především chtěli. Já osobně jsem si vytvořil k postavám vztah a tak nějak celý seriál prožívám pokaždé, když jej znova sleduju.

 

fingersPůvodní znění nebo Dabing?

No na to není snadná odpověď. České hlasy jsou těm originálním velmi ale velmi podobné a dabing je suprový, přesto, když si zvyknete na originál přijde vám český dabing divný.

 

Představení jednotlivých členů (těch nejdůležitějších)

 

agentka_dunhamovaAnna Torv jako Olivie Dunhamová

Jedna z nejdůležitějších postav. Uzavřená agentka FBI Olivie Dunhamová je nedůvěřivá a uzavřená světu. Její hlavní náplní v seriálu Fringe je vyšetřovat případy vzorce s čímž ji pomáhá tým Vzorce.

 

 

walter_bishopJohn Noble jako Dr Walter Bishop

Poblázněný, ale chytrý vědec se zálibou v dobrém jídle na které zpravidla dostanu chuť v ten nejnevhodnější okamžik, který si ví rady skoro v každé situaci. V seriálu Hranice Nemožného nese příčinu za jisté události, ale o co jde se podívejte sami.

 

Peter_bishopJoshua Jackson jako Peter Bishop

Syn Waltera a chlapík I IQ 150 patří také k velmi důležitým postavám seriálu a to doslova. Jak to myslím si ověříte sami ve 3 a 4 sérii.Pro někoho nevýrazný, ale já myslím, že přesně takový má být a přesto…

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen − four =