Hledáte odpočinek? Wellnessujte.

Taky si vám někdy přijde, že jste pořád unavení, ikdyž jste třeba celý den prolenošili? Nezamysleli jste se třeba nad tím, že vaše únava nemusí být jen fyzického rázu, ale může ji způsobovat i psychika a nebo i ponorková nemoc ze stejného prostředí, ve kterém se každý den pohybujete? I tohle může být příčina déletrvající únavy. Není proto na škodu popřemýšlet o nějakém odreagováním, které vás alespoň na víkend vyžene pryč od všedních starostí. Zajímavé víkendové pobyty vás aspoň na chvíli nabijí novou energií, která vám pomůže při řešení každodenních problémů. Změna prostředí aspoň na pár dnů ještě nikomu neuškodila.

Co můžete od wellness pobytu očekávat?

Slovo wellness můžeme ve volném překladu popsat jako stav, kdy se cítíme velmi dobře, jsme v pohodě a nic nás v dané chvíli netrápí. Lidově řečeno “náš styl života vede k fyzické i psychické pohodě, kterou si navodíme pravidelnou péčí o sebe samého.” Toho dosáhneme správnou životosprávou, dostatečným pohybem, zamezením stresových situací a v neposlední řadě i kontrolou své váhy. A právě na yoga-37267_640pohyb a odbourání stresu jsou wellness pobyty zaměřeny.

Veškeré wellness pobyty jsou zaměřeny právě na výše zmíněné čtyři body, které vedou k celkové vyrovnanosti člověka. Od procházek v přírodě, jízdě na kole nebo inlinech, návštěvě fitness, až po relaxaci ve vířivce či při masáži. Samozřejmě není opomíjena ani krása, které k pobytům neodmyslitelně patří. Proto většina takto zaměřených zařízení nabízí i služby pečující o váš zevnějšek. Není problém při vašem pobytu navštívit i kosmetické studio, provést na sobě nějaký ten zábal či využít služeb manikúry a pedikúry. Skvělé slevy na pobyty v poslední době k absolvování wellness pobytů přímo vybízí. A pánové nesmutněte, relaxační a wellness pobyty nejsou určeny jen pro vaše polovičky, zúčastnit se jich můžete i vy. Každý z nás potřebuje aspoň jednou za čas úplně vypnout.

1 thought on “Hledáte odpočinek? Wellnessujte.”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 − one =