I váš pes se při hraní může učit

Pokud kupujeme našemu psímu miláčkovi hračky, velmi často jenom proto, abychom uspokojili jeho touhu po zábavě. Málokdo ale ví, že existuje řada hraček, se kterými si pejsek nejenom hraje, ale se kterými se také může vzdělávat – obdobně, jako je tomu u malých dětí. Tento sortiment je znám jako interaktivní hračky pro psy a je určený pro každého, komu záleží na výchově svého pejska skutečně výrazně. Není to totiž pouze cvičení pokynů venku, ale je to i rozvoj jeho mozku, čehož docílíte právě pomocí těchto hraček.

Systém odměn

Aby bylo hraní a svým způsobem také učení ještě o něco efektivnější, jsou dané možnosti opravdu propracované do posledního detailu, protože je možno naplnit je pamlsky. Takové psí hračky tak pejska sami odmění, pokud udělá konkrétní věc správně. Mezi ty nejznámější možnosti patří alternativa šachů s nutností posouvat dvířka a nadzvedávat kužely, nebo krabičky se šuplíky, či hrbolaté míče, které vyžadují právě ono soustředění spojené se získáním pamlsku – tedy odměny.

Kromě učení i zábava

Dané hračky jsou samozřejmě perfektním zpestřením, ale rozhodně by si s nimi pejsek neměl hrát neustále, jelikož i on si zaslouží také odpočinkové formy zábavy. Zde stačí jít cestou klasiky, a vybrat hračky plyšové, gumové, ale stejně tak neméně oblíbené pískací, se kterými je zábava rozhodně zaručena, a to s jakoukoliv psí rasou. Navíc ty nejlepší varianty pískají i několikrát prokousnuté.

Hračky pomáhají zdraví vašeho pejska

Máme-li být při popisu daného sortimentu opravdu konkrétní, je třeba zaměřit se i na další pozitivum, a to je zdravotní. Ideálním příkladem jsou hračky dentální, které pomáhají pejskům čistit hlavně mezizubní prostory svých zubů. Zdraví ale můžou prospět i již zmiňované hračky pro psy na pamlsky, pokud je tedy onen pamlsek prvotřídní a plný prospěšných vitamínů a minerálů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 − nine =