I váš vůz může být v bezpečí před vandaly, zloději i počasím

Máte vlastní dům? Potom je jeho součástí jistě také garáž. A její nezbytnou součástí jich jsou určitě i garážová vrata. Právě ty jsou častou tou jedinou možností, jak mít jistotu, že váš vůz bude za všech okolností v bezpečí. A rozhodně věřte, že rizik existuje celá řada. V první řadě to mohou být rozmary počasí. Nejenom kyselý déšť, ale také chladné arktické teploty, nebo dokonce i kroupy. To vše se může podepsat na celkové kvalitě vašeho laku, a vzniku koroze. Je proto vhodné mít vůz ve své garáži, kde mu samozřejmě nic z toho nehrozí.

Je dokázáno, že právě počasí a přírodní podmínky se mohou výrazně podepsat na celkové kvalitě laku u vašeho vozu, a tak samozřejmě urychlit případnou korozi. A pokud tedy máte možnost garáž u vašeho domu vybudovat, rozhodně byste neměli váhat, a samozřejmě s tímto krokem se po skutečně kvalitních vratech poohlédnout, jelikož ani na ni není dobrým krokem šetřit. Ideální je samozřejmě zvolit přesně takové, které svou kvalitou budou dokonale vyhovovat vašim požadavků.

Je to však nejenom počasí, které může váš vůz poškodit. Stejným problémem samozřejmě mohou být vandalové, či zloději. Zvláště pokud bydlíte v rušnějších čtvrtích, kde podobné věci nejsou výjimkou. Navíc, pokud máte dražší garazova-vrata-doorhan-1vůz, než naše okolí. I to je důvod pro to, mít ho bezpečně pod zámkem. A k tomu pomohou garážová vrata. Praha je například jedním z měst, kde jsou krádeže vozů velmi časté. Jasně však dominují krádeže vozů z ulice, než z bezpečí soukromých garáží, které mají lidé u svých domů. Zde je to o mnoho složitější, a tak většina podobných gangů volí ty snadnější možnosti.

Tak proč raději nevsadit na možnost, kdy máte svůj vůz nejenom ukrytý před okolím, ale díky kvalitním vratům se k němu jenom tak někdo nedostane. A přitom mohou fungovat naprosto dokonale, a to pomocí špičkových pohonů. Vaše garáž se tak může stát pro nepovolané osoby doslova nedobytným místem, a přitom stačí, abyste zmáčkli tlačítko na dálkovém ovládání, a vrata se rázem rychle zvednou, a umožní vám bezproblémový odjezd z vaší garáže. A stejně pohodlně je samozřejmě otevřete ve chvíli, kdy k vašemu domu přijíždíte a chcete zaparkovat.

Samozřejmě taková vrata by měla mít několik jasně daných vlastností, aby splnila svůj účel. Jejich pevnost a odolnost jsme již nastínili v předchozím textu. Rozhodně by však měla být bezpečná, a to hlavně při svém vysunutí či zasunutí, aby tak nedošlo k poškození vozu, nebo ke zranění lidí. Ať už jsou místem, kde se pořizují vrata Plzeň, Praha, Brno, Olomouc nebo dalších stovky měst, všude mají lidé požadavky víceméně stejné. Samozřejmě tyto bezpečnostní prvky souvisí nejenom s tím, že se vrata mohou přestat zasouvat ve chvíli, kdy ucítí i minimální překážku, ale moderní systémy zamezí například jejich pádu. To vše byly problémy, které majitele čekaly hlavně v minulých letech. Tato oblast však natolik pokročila, že nyní skutečně není nutné mít žádné obavy.

Dalším požadavkem by samozřejmě měla být i kvalitní tepelná izolace. Té může být dosaženo nejenom volbou materiálu, ale i izolační hmoty, ale také dokonalým těsněním u samotného obvodu vrat. I na to je vhodné brát velký ohled, jelikož jedině tak nebude prostorem garáže unikat zbytečné teplo, které by navyšovalo náklady na provoz domu. I toto by tak měl být jeden z aspektů při výběru, kdy je vhodné investovat do skutečné kvality, která sice může být v počátečních nákladech drahá, ale právě díky ušetřeným energiím na topení se investice velmi rychle vrátí, a vaše měsíční náklady, zvláště v zimním období rozhodně nebudou takové, jako pokud by vrata nebyla kvalitní, a vaším jediným kritériem by byla cena, a nikoliv kvalita.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen − five =