Jak jsem hledal práci

Jak už to tak bývá, v dnešní době nemá člověk nic jistého, tedy ani práci. Bohužel jsem se ocitl v situaci, kdy jsem i já sám o práci přišel a musel si najít co nejdříve novou. Zůstat byť jen měsíc bez příjmu by pro mne znamenalo velkou ránu do financí a to si nemůžu v žádném případě dovolit. Začalo tedy klasické kolečko, které kdo se někdy bez práce ocitl, jistě zná. Návštěva úřadu práce, vyřízení nezbytných formalit a hodiny strávené na internetu hledáním alespoň nějaké té práce. Jelikož jsem typ, který velmi nerad střídá zaměstnání, bylo tohle období pro mne zcela něco nového, s čím jsem se ještě nesetkal. A to jsem již skoro 20 let výdělečně činný.

Pomohla mě jen práce

Čekat, až mě pracovnice úřadu nabídne odpovídající místo, se mi čekat nechtělo, tak jsem začal s hledáním práce sám. Projel jsem nejznámější pracovní portály a zjistil, že poptávka je po samých sales managerů, acount managerů a bůhví ještě jakých managerů. Já hledal job pro obyčejného člověka. Nejsem sice z regionu, ve kterém je největší nezaměstnanost, ale i tak to tu není s prací bůhví jaké. Asi po pětistém pokusu zadáním fráze práce Zlín do googlího vyhledávače jsem narazil do té doby pro mne zcela neznámého portálu Jenpráce.cz. S nedůvěrou, či spíše skepsí jsem rozklikl odkaz a jal se projíždět zveřejněné nabídky práce. A ejhle, konečně normální pozice, které odpovídají mému vzdělání a umu a které by mě snad i bavily. Jelikož dělám raději rukama, uvítal jsem možnost filtrovaní nabídek podle oborů. Vybral jsem tři inzeráty, na které jsem obratem odpověděl. A k mému úžasu se mi hned ze všech tří ozvali, abych se dostavil na pohovor. Nevěřil jsem svým očím, s takouvou rychlostí jsem tedy nepočítal. Ale jsem za to rád, páč nyní již nejsem veden na úřadu práce a tudíž nerozšiřuji statistiky nezaměstnaných.

Shodou okolností kamarád sháněl nějakou brigádu v Praze, jelikož si potřebuje našetřit na novou zrcadlovku. Doporučil jsem mu tedy stejný portál, tak snad bude mít taky takové štěstí, jako já.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × four =