Jak jsem přestával kouřit

Svou první cigaretu jsem si zapálil s kamarádem, když nám bylo 15. Bydlíme v činžovním domě, kde každý zná každého, tedy jsme kouřili potají. Ve sklepních prostorech domu se nachází nevyužité místnosti a právě v jedné z nich jsme si vybudovali naši kuřárnu. Bylo to v době, kdy krabička cigaret stála pár korun, tuším že tvrdé Sparty byly v té době k dostání za 15 Kč. Jo to byly časy. Postupem času se ze mě stal pravidelný kuřák, závislý na nikotinu. Mnohokrát jsem si říkal, že s kouřením přestanu, ale realita byla jiná. Tohoto návyku se ne a ne zbavit.

Úspora peněz a lepší zdraví

Hlavním důvodem, proč jsem chtěl s kouřením přestat, byly finance. Cigarety se pravidelně zdražovaly a při mé spotřebě krabička za den, tento zlozvyk nepěkně zatěžoval můj rozpočet. V té době se na trhu zrovna objevily elektronické cigarety, které slibovaly pohodlné odnaučení kouření. Tomu jsem moc nevěřil, spíše mě zaujala úspora peněz. K odvykání je třeba silná vůle, ta mě bohužel chybí. Ale i tak jsem si řekl, že za zkoušku nic nedám. Elektronické cigarety byly hitem, i v práci je začínalo kouřit stále víc spolupracovníků.

Já se přidal k nim. Pořídil jsem si cigaretu za 700 Kč, páč jsem nevěřil těm úplně nejlevnějším. K výbavě samozřejmě nesmí chybět i náplň do e-cigarety, na doporučení obsluhující slečny jsem zvolil neochucenou, tedy klasický tabák. Když jsem si spočítal náklady, tak mě vyšlo, že za měsíc se mi investice do e-cigarety bohatě vrátí. Jen jsem měl zpočátku obavy, jestli mě kouření elektronické cigarety opravdu nahradí cigaretu klasickou a nebudu mít chuť po ni šáhnout. Mé obavy se ukázaly jako neoprávněné, chuť na klasickou cigaretu se nedostavila. Výhodou pro mě i bylo, že jsem si mohl „zapálit“ kdykoliv a hlavně kdekoliv. Pěkně u kafíčka a televize, to byla pohoda.

Nyní již nekouřím, možná je to i díky mé e-cigaretě Innokin, se kterou jsem byl maximálně spokojen. Musím však říct, že mě někdy ten pocit vtahování kouře chybí, ale vždy raději tuhle myšlenku rychle zaženu do kouta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 − 12 =