Jak se orientovat v nabídce zdravotních lehátek

Pohybujete se v oboru rehabilitace nebo fyzioterapie a potřebujete si pořídit vhodné zdravotní lehátko? Případně budete pečovat o osobu, která je připoutaná na lůžko? Pak velmi záleží na správném výběru lehátka, aby co nejvíce splňovalo vaše požadavky. Jaký je tedy mezi jednotlivými lehátky rozdíl?

Lehátka určená k masážím

Masážní lehátka základního typu nabízí variabilní polohovatelnost zejména v zádové oblasti. Pro větší komfort klienta je vhodné zvolit lehátko s otvorem pro pohodlné uložení hlavy. Vyšší úroveň masážních lehátek je vybavena motorovým pohonem, který mění jejich výšku pomocí hydraulického systému. Navíc se skládají z členitých dílů pro lepší variabilitu polohovatelnosti. Všechny druhy masážních lehátek mají díky použitému materiálu snadnou údržbu, díky které budou splněny požadavky týkající se hygieny. Pevná konstrukce zaručuje provádění i těch náročnějších rehabilitačních cviků.

Lehátka zaměřená na ortopedickou rehabilitaci

Svým provedením se podobají lehátkům masážním, nabízí však lepší uzpůsobení plochy lůžka. Ortopedická lehátka umožňují polohovat nejen část hlavy, ale i střední a nožní části. Jistě oceníte použití kvalitního materiálu, který je odolný vůči mechanickému poškození. U těchto lůžek se počítá také s tím, že mohou přijít do kontaktu s vodou nebo mastnými oleji. Plochu lůžka se proto nemusíte obávat vyčistit dezinfekčními prostředky. Stabilní základna je připravena na manipulaci s pacienty s vyšší hmotností.

Fyzioterapeutická lehátka

Tento typ lehátek nabízí dostatečný prostor pro pohodlnou práci s pacientem. Fyzioterapeutická lehátka disponují ručním, elektrickým nebo hydraulickým pohonem pro snadné nastavení výšky stolu. Veškerá nemocniční lehátka jsou vyrobena tak, aby byla zaručena jejich dlouhá životnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × two =