Jaké jsou nejlepší zimní pneumatiky a na co si dát pozor?

Zima se neúprosně blíží, a s ní přichází čas výměny pneumatik. Na trhu je nepřeberné množství pneumatik od různých výrobců. Vyplatí se investovat do zimních pneu, nebo dát raději přednost celoročním?

Výměnu pneumatik ukládá zákon

Zákonné ustanovení říká, že v období od 1. listopadu do 31. března je povinností používat zimní pneumatiky. Ačkoliv někdy teploty nastávajícímu zimnímu období příliš neodpovídají, a řidiče tudíž svádí k používání pneumatik letních, při nepřezutí vám hrozí pokuta až do výše 2500 Kč. V horším případě při dopravní nehodě vám pojišťovna vyplatí minimální, nebo nevyplatí žádné pojistné plnění.

Celoročním pneumatikám se vyhněte

Někdo razí teorii, že pneumatiky na zimu používá celý rok. Já se s tímto názorem neztotožňuji, protože celoroční ježdění na zimních pneu má svá rizika. Rychleji se opotřebovávají, jsou více hlučné a současně vám stoupne i spotřeba. Kompromisem se zdají být univerzální pneumatiky, ovšem jak jejich název napovídá, nedosáhnete s nimi nejlepšího výkonu. Jejich vlastnosti jsou oproti zimním pneumatikám průměrné, brzdná dráha delší.

Zimní pneu, které vás nezklamou

Jaké pneumatiky mě přesvědčily o svých kvalitách? První z nich je Barum Polaris 3, jež vás zaujme skvělým poměrem ceny a výkonu. Nedám dopustit na nízkou úroveň opotřebení vedoucí k malé spotřebě paliva, dobrou akceleraci a vysoký brzdný výkon. Druhým tipem je spolehlivá všestranná pneumatika Continental WinterContact TS 860, jejíž výkon je podpořen řadou moderních technologií. Prokazuje se těmi nejlepšími brzdnými vlastnostmi, ať jsou jakékoliv povětrnostní podmínky. Každopádně v zimním období byste měli přizpůsobit jízdu stavu vozovky. Pozor hlavně na mokrý a zmrzlý sníh. Proto dostatečně dopředu předvídejte, abyste mohli včas zareagovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen + 16 =