Kam jít studovat cestovní ruch?

Jste dobří na jazyky a chcete se učit na špičkovém vybavení s profesionály z oboru? Pražská střední škola cestovního ruchu ARCUS nabízí výuku hned pěti jazyků: angličtiny, němčiny, španělštiny, ruštiny a francouzštiny. Jazyk si mohou zájemci vyzkoušet i na vlastní kůži v rámci pořádaných zájezdů do zahraničí a výměnných pobytů v Anglii. Žáci se vzdělávají praxí, doslova se mohou podílet na chodu skutečné cestovní kanceláře ARCUS. Při běžné výuce mají k dispozici tři počítačové učebny s datovými projektory, mohou si udělat řidičák se slevou, samozřejmostí jsou volně dostupný celoplošný internet, ubytování pro mimopražské studenty a sportovní areál.

Jak probíhají přijímačky?

Nemusíte se učit na testy, učte se pro život. Pražská střední škola ARCUS zohledňuje především známky z vybraných předmětů důležitých pro studium cestovního ruchu a zájem studentů. Rozhodující pro přijetí nových uchazečů jsou vaše studijní výsledky z 8. ročníku a 1. pololetí 9. ročníku základní školy. Zaměřte se na český jazyk, cizí jazyky, dějepis a zeměpis. Pokud v nich budete na základce excelovat, obdržíte u přijímaček nejvíce bodů, tím spíše se na školu dostanete. Doplňkovým kritériem přijetí je účast na olympiádách, studijních projektech a ve školních soutěžích. Jestliže jste v nich byli úspěšní a doložíte potřebné diplomy a osvědčení, můžete získat nějaké body k dobru. Přihlášku si můžete podat každoročně písemně zpravidla v březnu.

Kam po maturitě?

Při výběru střední školy myslete na svou budoucnost. Učte se pro život, zaměřte se na své budoucí uplatnění. Chcete pokračovat na vyšší odbornou, vysokou školu nebo úspěšně naskočit rovnou do pracovního procesu? Střední škola ARCUS, která sídlí v Praze, připravuje studenty pro praxi v oborech ekonomiky, marketingu, managementu zacílené na cestovní ruch. Základy práva, ekonomiky, psychologie, dějepisu, zeměpisu a pokročilou úroveň ve světových jazycích může maturant uplatnit u přijímaček na vysokou či vyšší odbornou školu. Při samotné výuce student ocení individuální a tvůrčí přístup zaměřený na praktickou využitelnost poznatků. Se střední školou cestovního ruchu ARCUS se rozhodně neztratíte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 − two =