Každý student potřebuje vlastní počítač

Blíží se školní rok a vaše ratolest nastupuje na střední školu. Chystáte se na vyšší odbornou, nebo vysokou školu? Pak možná řešíte nákup počítače či notebooku. V dnešní době se již studenti středních ani vysokých škol bez počítače jednoduše neobejdou. Jak ale přijít k dostatečně výkonnému přístroji, když vyděláváte pouze brigádně a rodiče také nemají peněz na rozdávání? Řešením mohou být kvalitní repasované počítače. Možná, že jste o možnosti nákupu repasované techniky ještě neslyšeli, možná se ho z nějakého důvodu bojíte, avšak ve skutečnosti se jedná o výhodnou alternativu k nákupům nových počítačů. Tímto způsobem můžete často pořídit téměř novou techniku z cenové kategorie, na kterou byste jinak nemohli ani pomyslet.

Výběr vhodného stroje

notebookA co vlastně takový student střední či vysoké školy od počítače očekává? Mezi nejtypičtějšími požadavky se objevují kvalita a odolná konstrukce, přiměřený výkon a spolehlivost stroje, to vše za slušnou cenu. Spíše než stolní počítač studentskému životu díky své mobilitě vyhovují notebooky. Populární počítače pro studenty jsou zejména notebooky legendární řady ThinkPad od firmy IBM, později Lenovo, nebo manažerské stroje řady Latitude od Dellu, či obdoba od HP pod označením EliteBook. Všechny tyto stroje mají společný jmenovatel a to kvalitní a odolné šasí s kovovými součástmi, výkonné a spolehlivé komponenty (zpravidla ty nejlepší co byly v daném momentu na trhu k dispozici), ať už se jedná o procesor, moduly RAM nebo systém chlazení.

Když nestačí notebook…

Zvláštní kategorií jsou stroje určené pro 3D modelaci v CAD aplikacích a grafické práce. Zde je volba repasované techniky více než výhodná. Za zlomek původní ceny můžete stále zakoupit kvalitní vysokovýkonné stroje osazené procesory XEON, využití extrémní velikosti RAM až 72 GB a graficky optimalizované karty Nvidia Quadro. Pokud se vaše studium týká oboru projektování, navrhování a dalších podobně zaměřených oborů, pravděpodobně nic výhodnějšího ani nenajdete.

Nekupujete zajíce v pytli

Pokud jste se dosud nákupu počítače „z druhé ruky“ bránili ze strachu, že vás někdo podvede a prodá vám dosluhující stroj, vězte, že nyní už nemusíte. Stačí jen namísto pochybných bazarů najít spolehlivého, ověřeného prodejce, a už nikdy se nebudete muset vracet k levným low-end přístrojům. Jedním z velkých hráčů na trhu v ČR v prodeji repasované techniky jsou LevnaPC.cz, která se v minulém roce nominovala finalistu v soutěži ShopRoku v kategorii PC a příslušenství. Nejen toto ocenění dává zákazníkům záruku kvality a serióznosti. O oblíbenosti svědčí i fakt, že obchod je na trhu déle než 10 let a odbavil již téměř 50 000 objednávek. Pokud chcete nakoupit svůj první repasovaný počítač, můžeme LevnaPC.cz doporučit jako spolehlivého prodejce. Svým zákazníkům nabízí mimo jiné záruku 6 – 24 měsíců, široké možnosti konfigurace, a to i ze strany zákazníka později (počítače nejsou plombované) a možnost vrácení nevyhovujícího zboží do 14 dnů bez udání důvodu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × one =