Kolik vás bude stát malý hokejista?

Je hezké, když se děti zhlédnou v nějakém sportu. Rodiče by je v takovém zájmu rozhodně měli podporovat. Jenže každá zábava něco stojí a hokej patří k aktivitám, které vyžadují pořádné vybavení. Nešetřete na něm, chcete-li aby vaše dítě při hře bylo v bezpečí.

Hokej je tvrdý sport, a i když mezi malými kluky tomu tak ještě úplně být nemusí, je dobré tomu přizpůsobit výbavu. Ti malí sice nehrají tvrdě, zato zažívají své první krůčky na bruslích a neminou je pády. Rozhodně tedy pořiďte helmu a chrániče. Důležité jsou chrániče loktů a kolen, často se však prodávají celé sady, které vyjdou finančně lépe.

Brusle jsou základ

Úplně nejdůležitějším vybavením jsou pochopitelně brusle. Nekupujte nejlevnější, na druhou stranu ani ty nejdražší. Dítěti poroste noha, takže teprve až se růst zastaví, tak má smysl investovat vyšší částku. Dětské brusle seženete do 2000 korun. Můžete využít třeba akce slavné značky Bauer, která nabízí mimořádnou akci na dětskou výbavu a za akční ceny u nich seženete výstrojový set, helmu, kvalitní brusle pro začátečníky, a navíc prostornou tašku. Výhodné ceny platí jak na e-shopu, tak v kamenných prodejnách. A mimochodem myslí i na holky! V nabídce objevíte třeba růžovou helmu.

Hokejka v začátcích není až tak důležitá

Jestli bude dítě s hokejem teprve začínat, je dost možné, že po něm v hokejové školičce hokejku vůbec nebudou vyžadovat. Prvotním úkolem totiž je naučit se bruslit a cítit se na ledu sebejistě. Až pak přijde na řadu střelba. Opět platí, že dítě ještě poroste, časem bude potřebovat delší model, takže hokejka každopádně není tím, do čeho byste měli investovat nejvíce peněz.

Jaká je celková suma peněz?

K vybavení si připočítejte ještě členský příspěvek a náklady na cestu. Malí hokejisté trénují dvakrát týdně, ti starší i víckrát, o víkendech mají navíc zápasy. Obecně se říká, že výbavu pro dětského hokejistu seženete do 7000 korun, náklady na dopravu na tréninky a členské poplatky jsou pak individuální záležitostí. Ty peníze ale každopádně stojí za to! Hokej je nádherný sport. Vlastně každý koníček, do nějž se dítě zahledí, je úžasný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − seven =