Máte alergii na laktózu?

V dnešní době nejsou ničím výjimečným různé alergii, a to doslova na cokoliv. Mnozí lidé například trpí alergií na laktózu, a tím tak nemohou konzumovat žádné výrobky, ve kterých je obsaženo mléko. Samozřejmě i pro ně existuje možnost, jak se mohou poměrně stravovat. Existuje totiž takzvaná bezlaktózová dieta, která je určená pro každého, kdo trpí na laktózovou intoleranci. Veškeré mléko se tak musí nahrazovat výrobky, které laktózu neobsahují. Aby však lidé nebyli nijak ochuzeni právě o mléčné výrobky, existuje celá řada náhražek, a tak mohou i tito lidé žít poměrně spokojený život a své oblíbené výrobky si samozřejmě mohou dopřávat.

Nejčastěji se jedná o výrobky, kde je laktóza jako taková nahrazena náhražkou, a tak je možná například sýr takto bez problémů konzumovat. Stejně tak je samozřejmě možné konzumovat i řadu výrobků, kde je výskyt laktózy nulový, a tak nedochází k žádným výraznějším problémům. Laktózová intolerance by totiž mohla v případě konzumace výrobků, které ji obsahují přinášet řadu komplikací. Mezi nejvýznamnější projevy patří například plynatost, časté nadýmání, ale i kysele zapáchající průjmy, nebo různé bolesti až velké křeče, které se projevují především v oblasti žaludku.

Pokud i vy nebo někdo z vašich blízkých podobným problémem trpí, rozhodně musí náležitě sledovat to, co během dne zkonzumuje a laktóze se musí vybírat. Ideální je mít svůj jasně zajetý jídelníček, podle kterého se budeme stravovat. Pokud i vás zajímá, jak by mohl jídelníček při laktózové dietě vypadat, podívejte se na několik příkladů a na jeho vzor, který je pro lidi trpícím tímto problémem ideální. V principu se může jednat o poměrně pestrou stravu s dostatkem výběru různých pokrmů. A i jídlo při této dietě lze rozhodně připravit velmi chutně a dobře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × 1 =