Medicína se halí do příjemnějších barev, než jsme byli zvyklí

Lékaři mají tradičně přezdívku bílé pláště. Není se čemu divit. Bíla je barva, která tomuto oboru vévodí. Na lékařích jsme donedávna barvy a vzory téměř neviděli. Ve zdravotnictví jsme se potkávali kromě bílé ještě s modrou a zdravotnickou zelenou. Pak jsme nevěřícně koukali na zahraniční seriály z medicínského prostředí, kde lékaři byli oděni do barev, a dokonce i operační čepice hýřily pestrými vzory. Barevné zdravotnictví ale přichází i k nám.

Barevné jsou už i fonendoskopy

Fonendoskop, nebo též stetoskop, patří mezi nejběžnější lékařské pomůcky. Mnoho lékařů bez něj téměř nevidíme. Je potřebný pro vyšetření srdce či dýchacích cest a plic, ale i pohybů střev nebo měření tlaku poslechovou metodou.

Kvalitní fonendoskop rozhodně nepoznáte podle nudného vzhledu. Moderní přístroje, které dodává firma Medical Uniforms, mají nádherné pestré odstíny. Vybrat si lze barvu růžovou, světle růžovou, levandulovou, malinovou, burgundskou, nebeskou modrou, tyrkysovou, námořnickou modrou, limetkovou, černou, bleděmodrou, červenou, oranžovou, zelenou, červenofialovou, fialovou nebo klasickou modrou.

Barevné stetoskopy v několika provedeních najdete na stránkách https://www.medical-uniforms.cz/fonendoskopy/, kde si je lze v e-shopu rovnou zakoupit. K dispozici jsou jednokánalové i dvoukanálové fonendoskopy v typech pro vyšetření dětských i dospělých pacientů. Všechny mají kvalitní membrány na přenos zvuku a jsou ošetřené proti pronikání rušivých zvukových elementů z okolí. Výhodou je potažení poslechových membrán plastem. Vyšetření je díky tomu příjemnější a stetoskop nestudí. Oceníte to nejen v pediatrii.

Moderní uniformy pro lékaře a zdravotnický personál

Medical Uniforms se specializuje na celou škálu oblečení a doplňků pro lékaře a zdravotnický personál. V moderních střizích a barvách nabízí dámské i pánské halenky, včetně halenek s potiskem, kalhoty, zdravotnické pláště, šaty, ponožky i čepice pro chirurgy.

Určitě aktuálně nepřehlédněte zajímavou limitovanou edici Advance a úžasné halenky s potisky s Disney motivy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 4 =