Mohou univerzální pneumatiky nahradit letní a zimní gumy?

Šetřit na pneumatikách? Tomu se říká spořit na nesprávném místě. Vždyť bezpečí za volantem je mnohem důležitější než několik ušetřených stovek nebo tisícovek. Přesto se někteří řidiči nemohou rozhodnout mezi letním a celoročním neboli univerzálním obutím. Mohou však „univerzálky“ nahradit kvalitu letních pneu? Odpověď se dočtete v tomto článku!

Univerzální pneumatiky mají hned několik výhod. Jsou levnější než letní pneu a ušetří vám také čas a starosti spojené s přezouváním. Tím ovšem seznam pozitiv končí. Jízdní vlastnosti vozidla jsou nesrovnatelně lepší s letními gumami.

Celosezónní pneumatiky jsou vhodné spíše pro sváteční řidiče s menším nájezdem kilometrů. Logicky i pro skupinu motoristů, kteří v zimě do provozu příliš často nevyjíždějí a vozidlo mají bezpečně zaparkované v garáži. Pořizovat si zimní pneumatiky je v takovém případě zbytečně nákladné. Výrobci navíc varují, že po cca šesti sezónách nejsou pneumatiky vyhovující, a to navzdory tomu, že „nejsou jeté“.

Názor si musíte udělat sami…

76-continental-contipremiumcontact-2Shrňme si to. Univerzální pneumatiky znamenají finanční a časovou úsporu i méně starostí, protože nebudete muset hlídat termín výměny a dvakrát ročně vážit cestu do pneuservisu. Jenomže stojí tyto výhody za to? Na druhé misce váhy totiž leží horší jízdní vlastnosti a delší brzdná dráha. Jinými slovy vaše bezpečí. Testy pneumatik jasně dokládají, že univerzální pneumatiky za letními a zimními pokulhávají snad ve všech testovaných kritériích.

Pokud jste došli k závěru, že univerzální pneumatiky vyzkoušíte, poohlédněte se po nich v největší české servisní síti BestDrive, která patří firmě Continental Barum (součást nadnárodního koncernu Continental AG). Nakupovat můžete z pohodlí domova na bestdrive.cz nebo na některé ze 150 poboček.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × two =