Na jaké matraci se vám bude celou noc klidně spát?

Mnoho lidí podceňuje význam spánku a nedbá na výběr správné matrace. Nekvalitní produkty nezaručí komfortní ležení. Výsledkem jsou bolesti zad a páteře či bolesti hlavy. Pojďme se podívat na pár tipů, podle jakých se při nákupu matrace orientovat.

Komfortní matrace je nedílnou složkou postele. Díky ní si zaručíme klidný spánek a ráno bez bolesti zad. Jakmile se dobře vyspíme, lépe nám to myslí a neprobudíme se polámaní a mrzutí. Budeme se cítit dobře, ať už jdeme do práce či do školy.

Na co si dát pozor?

Ať už kupujete matrace – 160×200 anebo matrace – 120×200, musíte myslet na to, jak často na ní budete spát. Samozřejmě záleží na prostoru v bytě. Dají se koupit i rozkládací modely. Existují produkty latexové, taštičkové, z paměťové pěny i šité na míru. Pro občasné spaní se hodí cenově dostupnější varianty pěnové, sendvičové a pružinové. Obecně však platí, že by se měla matrace nejvýše po 10 letech vyměnit.

Měkké, tvrdé i nejtvrdší matrace

Každému člověku se dobře spí na jinak tvrdé matraci. Když ležíte na měkkém provedení, nevytvoří se vám otlaky, což je jako stvořené pro lidi trpící potížemi kloubů. V tomto případě se vyrábějí z paměťové pěny. Velmi oblíbené jsou středně tuhé modely z latexu, taštiček, sendvičů a přírodních vláken. Ve spánku bude páteř krásně v rovině. Tuhé matrace ocení alergici, protože jsou prodyšné. Nejnáročnější klienty oslní matrace s dvojí tuhostí. Lze říci, že čím má člověk vyšší váhu, potřebuje tužší matraci.

Podle čeho vybírat?

Matrace vybíráme podle velikosti a tuhosti. Důležité je vědět, pro koho je určena. Děti, studenti, osoby ve středním věku a senioři mají jiné požadavky. Také dbáme na nosnost a prodyšnost matrace. Možná jste nevěděli, že existují výrobky složené z vrstev kokosu, mořské trávy a koňské žíně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve − two =