Nakrmte svého pejska skutečně jenom tím nejlepším

Máte vlastního psa? Potom je dobré dávat si záležet na tom, co mu dáváte k jídlu. Volba správného krmiva je totiž velmi důležitá. A to jak pro správné trávení vašeho pejska, tak i pro jeho vitalitu, nebo to, aby měl dokonalou zdravou srst. Pokud je krmivo, které v této oblasti jasně vede, jsou to granule pro psy. Pojďme se společně podívat na to, jak vybrat ty pravé, aby byl i váš pejsek maximálně spokojený. Samozřejmě ještě na úvod zmiňme, že roli hraje také správné dávkování jednotlivých porcí. To zjistíte na každém obalu.

Vybíráme podle velikosti vašeho pejska

Prvním krokem by měl být výběr, který je spojený s velikostí vašeho pejska. Tedy s tím, o jaké se primárně jedná plemeno. I to jasně ovlivňuje konkrétní výběr. Je totiž třeba říci, že každé plemeno může mít zcela jiné potřeby a právě velikost psa toto výrazně ovlivňuje. Pokud ta správná krmiva pro psy vybíráte, měla by být právě tato selekce nezbytným prvním krokem, který musíte udělat. Jedině tak koupíte pro svého psa to pravé.

Zaměřte se také na stáří pejska

Druhým velmi důležitým kritériem výběru je nutnost zohlednit také stáří vašeho pejska. Pamatujte, že štěňata, stejně jako psy v seniorském věku mohou mít zcela jiné potřeby. A tomu by mělo odpovídat i složení daného krmiva, s ohledem na látky, které pes potřebuje. Samozřejmě nejsou to jenom granule pro štěňata a alternativy pro nejstarší pejsky. Na trhu jsou i granule určené pro psy v aktivním věku, které by jim kromě živin měli dodávat i dostatek energie k běžným činnostem.

Nezapomínejte na složení

Posledním důležitým kritériem výběru je složení. Dnes už není problém na trhu vsadit na varianty masové, stejně jako zeleninové. Dobrou cestou jsou jejich různé kombinace. Konkrétní složení často souvisí i s volbou správného výrobce a tak doporučujeme kupovat jenom od těch prověřených.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six + fifteen =