Nejvíc se naučíte s rodilým mluvčím

Učíte se anglicky a hledáte nejefektivnější způsob, jak na to? Každý z nás by se chtěl naučit plynně hovořit za co nejkratší dobu, ale než projdeme procesem výuky, nemáme šanci poznat, jaký postup by k tomu byl nejlepší. Já už mám tuhle fázi za sebou, a tak se s vámi chci podělit o svůj příběh.

V angličtině jsem byla vždy průměrná, ve škole jsem nevynikala, protože školní výuka mi tenhle krásný jazyk spíš znechucovala. Snažila jsem se sledovat seriály anglicky s českými titulky a občas si něco v angličtině přečíst na internetu. Uvědomovala jsem si, že angličtina je důležitá, ale vlastně jsem ji nikdy pořádně nepotřebovala, když jsem byla pořád doma. Jenže pak jsem se rozhodla, že budu cestovat, a tím pádem bylo důležité se anglicky naučit hodně dobře.

Intenzivní kurz vs. rodilý mluvčí

englishstayTehdy jsem hledala intenzivní kurz angličtiny, ale zřejmě jsem nezvolila správně. Ten můj mi moc nepomohl. Docházela jsem tam poctivě na všechny hodiny, ale připomínalo mi to výuku ve škole, která nebyla zrovna dvakrát moc efektivní. Hlavně to bylo strašně zdlouhavé a nudné. Pilovali jsme gramatiku a dokola opakovali stále to samé.

Výsledkem bylo, že jsem zbytečně utratila tisíce, a neuměla o moc víc než na začátku. Řekla jsem si, že tudy cesta nevede, a našla si soukromou lektorku – rodilou mluvčí. Učilo se mi s ní mnohem lépe, protože pro mě nikdy neměla připravená gramatická cvičení. Naše hodiny byly o tom, že jsme si povídaly, a když jsem udělala nějakou chybu, opravila mě a vysvětlila, proč to tak je. Pár hodin mi dalo mnohem více než celý předchozí kurz. Zvykla jsem si poslouchat skutečnou angličtinu a zbavila se studu mluvit v cizím jazyce.

Nedlouho poté jsem se dozvěděla, že podobnou filozofii s rodilými mluvčími v Česku razí společnost EnglishStay. Pořádá týdenní intenzivní jazykové kurzy. Pozve rodilé mluvčí z Británie, Irska, Kanady, USA a dalších zemí a ti se vám celou dobu věnují. Je to podobné jako intenzivní zahraniční jazykové kurzy, ale díky tomu, že to probíhá v Čechách, je cena daleko nižší. Hlavně se jedná o dobrý způsob, jak se anglicky naučit ve velmi krátkém čase. Kdybych to byla věděla, neutrácela bych zbytečně peníze za soukromé lekce s rodilou mluvčí. V dnešním světě máme opravdu dostatek možností, je jen důležité být dobře informován.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 − 3 =