Nevíte, co s podzimní úrodou ovoce a zeleniny? Připravte si domácí šťávy a smoothie!

Nejsou náročné na přípravu, vyrobíte je z lehce dostupných potravin a jejich účinky na lidský organismus jsou přímo zázračné – řeč je samozřejmě o ovocných a zeleninových šťávách! Jsou plné vitamínů, minerálů a dalších prospěšných látek, které zaženou podzimní nachlazení a nastartují imunitu.

Využijte jejich potenciál

Velkou výhodou šťáv je nepřeberné množství různých chutí a kombinací. Některé z nich vás třeba ani nemusí napadnout, a přesto jsou skvělé. Můžete tak libovolně spájet ovoce i zeleninu a zkoušet, která chuť vás osloví. Navíc děláte prospěšnou věc pro svoje tělo. Ovocné šťávy je ideální pít zejména z rána. Mnoho odborníků se shoduje na tom, že není lepší způsob, jak odstartovat den. Vaše tělo tak ihned po startu přijme velkou dávku vitamínů a minerálů, které nejenom zlepší celkovou obranyschopnost, ale také působí na výkon, zmírnění stresu a psychiku obecně. Přírodní cukr vás také skvěle nabudí a připraví na celý den. Šťávy ze zeleniny naopak můžete konzumovat v průběhu celého dne. To stejné platí o smoothie. Rozdíl mezi ním a šťávou je jenom v tom, že smoothie obsahuje kromě šťávy i zbytek rozmixovaného ovoce. Je tudíž ještě výživnější a hutnější. Začněte svůj den zdravě!

Smoothie rychle a snadno

Zatímco k přípravě šťávy budete potřebovat kvalitní odšťavňovač, smoothie si zvládnete vyrobit pomocí šikovného mixéru. Vyzkoušejte mixér Orava RM-1550! Vysokootáčkový mixér vás překvapí svou rychlostí a precizností. Díky šesti čepelovému noži vládne rozmixovat i velmi tvrdé potraviny – nemusíte se tak děsit přípravy smoothie třeba z řepy, mrkve nebo zamraženého ovoce. Velká nádoba o objemu dvou litrů zajistí, že smoothie zbude pro celou rodinu. Kromě smoothie mixér zvládne připravit i zmrzliny, polévky, koktejly, přesnídávky či omáčky. Po přípravě pokrmu pak jednoduše demontovatelné díly umyjete v myčce nádobí. Příprava smoothie nikdy nebyla snadnější!

A jak spotřebováváte ovoce a zeleninu vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × 2 =