Novinky ze světa zimních pneumatik

Zimní období se neodkladně blíží, a proto by majitelé motorových vozidel měli zpozornět a zkontrolovat sadu pneumatik z předchozí sezóny. Zimní pneumatiky s nedostatečným dezénem a známkami poškození jsou nespolehlivé, a proto doporučujeme investovat do nových modelů. V následujících řádcích vám představíme tři novinky, se kterými bude jízda i v náročných podmínkách bezpečná.

Zákon vymezuje, že minimální hloubka dezénu hlavních dezénových drážek by měla být u osobních vozidel minimálně 4 milimetry. A čím více se bude hloubka dezénu přibližovat k této hranici, tím více se zhoršují jízdní vlastnosti. Z tohoto důvodu zdůrazňujeme, že byste neměli čekat, až se pneumatiky sjedou na vymezenou hranici.

Ačkoliv je současný trh přesycený zimními pneumatikami, ne všechny jsou z hlediska kvality a bezpečnosti vyhovující. Doporučujeme vsadit na osvědčené výrobce, kteří každoročně se svými produkty obsazují přední příčky v testování.

Continental WinterContact TS 860

continental-wintercontact-ts-860Špičkovým zpracováním se pyšní zimní pneumatiky německé značky Continental. Určitě vás nepřekvapí, že výrobky této společnosti předchází největší očekávání, neboť každoročně vítězí v testech kvality. Úspěšným modelem pro nadcházející sezónu je Continental WinterContact TS 860, který doporučují i profesionální pracovníci v pneuservisech. Tyto osobní pneumatiky disponují inovativním dezénem, který si bez problémů poradí na sněhové pokrývce i na ledu.

Předchůdce Continental WinterContact TS 850 má na svém kontě celou řadu ocenění, přičemž zvítězil rovnou v 15 testech (z celkových 22 testů). A předpokládá se, že WinterContact TS 860 bude svého předchůdce v počtu cen následovat.

Pirelli Cinturato Winter

Vynikající přilnavostí, perfektním chováním na mokré vozovce a spolehlivým záběrem se vyznačují prémiové pneumatiky pro vozidla střední třídy nesoucí název Pirelli Cinturato Winter. Jakousi přidanou hodnotou jsou nízká hlučnost, krátká brzdná vzdálenost a dokonalá ovladatelnost. Nespornou výhodou je, že pneumatiky disponují šípovým dezénem, který zabraňuje vzniku nebezpečného aquaplaningu.

Italský výrobce si potrpí na komfortu a kvalitě zpracování, což se v zimních pneumatikách Pirelli Cinturato Winter odráží.

Nokian WR A4

S krutou zimou zatočí pneumatiky Nokian WR A4, jež nastupují na místo modelu WR A3. Přebírají nejen vlastnosti svého předchůdce, ale přidávají ještě něco navíc. Asi zásadní změnou je dezén, jehož vývoj trval dlouhé čtyři roky. Nicméně čekání se nakonec vyplatilo, protože dezén u WR A4 úžasně drží na mokré, zasněžené i suché vozovce.

Technologie Functional Performance Siping je ojedinělá inovace, díky které se zimní pneumatiky nezaleknou žádné nástrahy a překážky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 + 9 =