Objevte výhody svítidel ovládaných pohybovými senzory

Pohybový senzor neboli PIR (pyroelektrický / pasivně infračervený snímač pohybu) se v běžných domácnostech objevuje stále častěji, a to především v souvislosti se svítidly. Jedinou funkcí tohoto zařízení je detekce pohybu pomocí infračervené nebo jiné technologie. Mívá podobu menší krabičky umístěné na stěně a my vám prozradíme, proč byste pořízení tohoto levného a nenápadného pomocníka měli zvážit i vy.

Pohybový senzor 180° IP44 bílá SL-2400/BPohybové senzory bývají nedílnou součástí bezpečnostního systému. Jde o ideální ochranu před nezvaným hostem – jakmile se vetřelec dostane do blízkosti senzoru, spustí se automatický alarm. Praktické? To jistě, ale neméně populární je využití pohybových senzorů společně s orientačním osvětlením. Může plnit celou řadu funkcí, které nesouvisí pouze s bezpečností.

Ovládejte svítidla jednoduše

Svítidla napojená na pohybové senzory jsou jako stvořená do malých místností s nízkou mírou přirozeného osvětlení. Kuchyňka, toaleta, komora, šatna – v těchto místnostech není od věci, když se svítidlo zapne automaticky při vstupu a vypne v momentě, kdy čidlo po určitou dobu nezaznamená pohyb. Nebudete díky němu muset používat vypínač.

Osvětlení napojené na pohybový senzor přijde vhod také před domem a v místech, které neosvětluje veřejné osvětlení z ulice. Zároveň působí jako ochranný prvek, který zastraší případného vetřelce. Toho nečekané rozsvícení reflektoru vyleká a vzbudí u něj podezření, že jsou obyvatelé doma.

Osvětlení s pohybovým čidlem šetří peníze

Proč platit za energie spoustu peněz kvůli zbytečně rozsvíceným světlům? Pohybový senzor zamezí riziku, že někde zapomenete zhasnout či necháte světlo zapnuté po delší dobu, než je nezbytně nutné. Budete se divit, jak se přítomnost osvětlení napojených na čidla projeví na budoucím vyúčtování. Na druhou stranu není příliš vhodné umístění čidla do míst, kde se během noci volně pohybují zvířata (např. pes na dvoře).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 + 2 =