Ověřit si kdo nám volal je jednoduché

V dnešní době vlastní většina z nás mobilní telefon. Bez něj si už snad svůj život nedovedeme ani představit. Převažují dotykové chytré telefony s operačním systémem, nad těmi klasickými, tlačítkovými. Ikdyž i ty mají dnes ještě své příznivce. Primárně jsou mobily určeny k telefonování a posílání sms, ale používáme je z větší části k vyhledávání informací, či hraní her. V dnešním článku se ale zaměříme právě na telefonování a úskalí s ním spojené.

Haló, kdo volá?

Své přátele a důležité kontakty máme uloženy v paměti telefonu, takže pokud nám někdo z nich volá, okamžitě to na displeji telefonu vidíme. Problém je, když vám volá nějaké neznámé číslo. Osobně jsem z toho vždy nesvůj, protože různé otravné firmy dnes nabízejí své mnohdy pochybné produkty právě přes telefon. Kde přišly k našemu číslu je záhadou, nejspíš si kupují databáze potencionálních zákazníků. Pokud chcete zpětně vědět, kdo vám to zrovna volal, můžete využít služeb portálu Volající.cz.

Server Volající.cz shromažďuje pomocí svých uživatelů různá telefonní čísla, které dotyčné kdy kontaktovali a píše k nim krátké recenze. Pokud tedy máte na svém mobilním telefonu několik zmeškaných hovorů, můžete zkusit číslo vyhledat právě na těchto stránkách. Pokud ho už někdo před vámi do stránek vložil, můžete se tak dopátrat jeho majitele.

Pomož bližnímu svému

Na druhou stranu můžete svou zkušeností pomoci i druhým. Pokud omylem, či cíleně zvednete neznámé číslo, můžete jej do výše uvedených stránek vložit i se svým komentářem. Je to jednoduché. V krátkém formuláři číslo vložíte do příslušné kolonky, z rolovacího menu vyberete jednu z možností, jak číslo hodnotíte a vepíšete krátkou poznámku. Ostatní uživatelé zajisté ocení nějaké konkrétnější informace typu „pod tímto číslem se skrývá firma ABC nabízející pojištění na cesty“.

Nevím jak vy, ale mě taková čísla obtěžují a proto takovou službu oceňuji. Snad se v budoucnu dočkáme i mobilní aplikace, která by nás na taková nežádoucí volání upozornila ještě před přijetím hovoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

thirteen − 11 =