Označte bezpečně své děti – správně zvolené reflexní prvky se jim budou líbit

Ne každý má možnost své dítě dennodenně bezpečně doprovodit do školy a zpátky. Navíc, jste si jisti, že si vaše dítě nevyběhne ze školy koupit mimo školu svačinu, nebo že je zcela bezpečné při různých školních výletech a akcích? Do základního dětského šatníku by měly patřit nejen nepromokavá bunda, dobré boty, ale i reflexní vesta či jiné vhodné reflexní prvky.

Dítě musí být na ulici vidět

Začala škola a začíná podzim. Dny se zkracují a děti se budou muset na ulici pohybovat i za šera, nebo při špatném počasí za zhoršené viditelnosti. Naučte své děti dbát o svoji bezpečnost. Pro dítě by mělo být samozřejmostí, že samo aktivně dbá o to, aby bylo na ulici dobře viditelné.

Růžné reflexní prvky na školní aktovce nebo na teniskách nemusí být dostatečné. Brát by se měly jenom jako doplněk kvalitní reflexní vesty, jejíž účinek, co do viditelnosti, je mnohonásobně vyšší.

Děti se musí do bezpečnosti zamilovat

Jak ale dítě přesvědčit, aby reflexní vestu nosilo? Společnost Altima, která bezpečností prvky, včetně těch pro děti, prodává, nabízí hned několik řešení. Dětské reflexní vesty pro menší děti jsou s různými obrázkovými motivy, které se dětem líbí, a bezpečnostní vestu pak rády nosí.

Jenomže jen u vesty zůstat nemusí. V nabídce Altima jsou dětské kšiltovky, reflexní magnetické klipy s veselými motivy i 3D reflexní přívěsky. Dítěti lze nakoupit reflexní nažehlovací motivy se zvířátky, auty či kytičkami. Všechny je najdete na stránkách Altima: https://www.altima.cz/6-reflexni-prvky/.

Pořiďte svému potomkovi balíček bezpečnosti

Zajímavostí je tzv. balíček bezpečnosti pro děti nebo pro teenagery. Balíček pro děti obsahuje bezpečnostní vestu s dětským motivem a dalších 10 různých bezpečnostních prvků, jako jsou přívěsky, nálepky, páska nebo hračka v podobě reflexního zajíčka. Dítě se velice rádo samo těmito mnohdy vtipnými a dětskými prvky označí. Vy pak budete klidnější, když váš potomek bude muset jít sám třeba ze školy nebo do školy. Reflexní prvky na oděvech, botách, školních aktovkách i sportovních potřebách, jako jsou odrážedla, koloběžky či kola, jsou pro bezpečnost dětí naprosto nepostradatelné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 − three =