Podívejte se, které zimní pneumatiky dopadly nejlépe

Během zimního období je počasí nevyzpytatelné, a proto odborníci specializující se na automobilový průmysl doporučují, abyste se při výběru zimních pneumatik neohlíželi na nejnižší cenu, protože mnohem důležitější jsou jiné parametry. Zaměřit byste se měli na to, jakou má pneumatika brzdnou dráhu na mokré vozovce, jak zvládne jízdu na sněhové pokrývce a podobně.

V testech většinou obstojí modely světoznámých značek, jako jsou Continental, Barum či Matador. Sice si připlatíte nějakou korunu navíc, ale můžete si být jisti, že budete jezdit bezpečně, i když počasí není zrovna dvakrát příznivé.

Zimní pneumatiky a zákon

Zákon v České republice stanovuje, že zimní pneumatiky musí mít všechna motorová vozidla od 1. listopadu do 31. března následujícího roku, a to v okamžiku, kdy se na silnici nachází souvislá vrstva sněhu. I tak odborníci doporučují, že byste měli přezout nejpozději 1. listopadu, protože nikdy nevíte, kdy sníh napadne. Jestliže vás zastaví policie, aby zkontrolovala, zda máte skutečně přezuto, může vám dát v případě nerespektování zákona několikatisícovou pokutu.

Jednoznačným králem je pneumatika Continental WinterContact TS 860 S

Podle testů nejkratší brzdnou dráhu mají pneumatiky Continental WinterContact TS 860 S, jež se pyšní perfektním výkonem na sněhu, nejlepším brzdným výkonem a skvělým handligem na suchu. Pomyslnou třešničkou na dortu je jejich výjimečně nízký valivý odpor, což se projevuje na nižší spotřebě paliva.

Dále si v testech velice dobře vedly pneumatiky Barum Polaris 3 s vynikajícím záběrem na sněhu. Protože se méně opotřebují, vydrží mnohem déle než jiné pneumatiky na trhu, a tak jsou Barum Polaris 3 vhodné pro ekonomicky smýšlející řidiče.

Vyhněte se takzvaným celoročním pneumatikám, neboť ty v žádných testech nikdy neobstojí. Ale pneumatiky nejsou to, co vás na silnici vždy zachrání. Je nezbytné dodržovat pravidla bezpečné jízdy a přizpůsobit vždy jízdu stavu vozovky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 5 =