Požadavky na pneumatiky pro stavební stroje a nákladní vozy

Pravidelná výměna pneumatik u stavebních nebo zemědělských strojů a také nákladních vozidel je důležitá nejen s ohledem na komfortní provoz a dobré jízdní vlastnosti. Důležitým kritériem je rovněž bezpečnost, která by měla být při manipulaci s těžkými stroji na prvním místě. Podstatná je také úspora paliva, jejímž předpokladem kvalitní pneumatiky bezesporu jsou.

Odolné pneumatiky určené pro zemědělské a stavební stroje

Stavební stroje vyžadují robustní pneumatiky opatřené velmi výrazným dezénem, který zaručí jejich stabilitu i v nerovném terénu plném překážek, které mohou velmi snadno způsobit protržení méně kvalitních pneumatik. Důraz je v tomto případě kladen na extrémní stabilitu, stejně jako na odolnost a dlouhou životnost. Zemědělské stroje sice nenajezdí mnoho kilometrů, proto je nutné, aby materiál nedoznal nežádoucích změn ani po mnoha letech. Obdobně je tomu u stavebních strojů, zejména bagrů, nakladačů, manipulátorů či strojů řízených smykem. V rámci této kategorii lze najít pneumatiky pro konkrétní použití, se specifickými parametry, jak se o tom můžete přesvědčit na http://www.nekvinda-obchod.cz/49-pneumatiky-pro-stavebni-stroje/.

Bezpečné pneumatiky určené pro nákladní vozy

Dobré jízdní vlastnosti představují základní požadavek na pneumatiky určené pro nákladní vozidla, ovšem neméně důležitá je jejich odolnost a dlouhá životnost. Těžký náklad totiž způsobuje velmi rychlé opotřebení. Při výběru záleží také na přesném umístění pneumatik na vozidle, stejně jako na nejčastěji zamýšlené trase.

Firma Nekvinda – Zemědělská technika, a. s., je dlouholetým dodavatelem pneumatik pro stavební stroje či zemědělskou techniku od prověřených výrobců (zastoupeny jsou značky Conti, Firestone, Michelin, Taurus a mnoho dalších) a také pneumatik pro nákladní vozy, což dokládá nabídka dostupná na https://www.nekvinda-obchod.cz/36-pneumatiky-pro-nakladni-vozy/.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 + eighteen =