Pozvánka do středověké krčmy v Dětenicích

Týden ještě neuplynul jako voda, ale i tak s mírným předstihem, jsem se místo Davida chopil možnosti vás pozvat na výlet. Tentokráte pro milovníky jídla spojeného s nevšedním zážitkem. Výlet je vhodný pro celou rodinu, nebo klidně jen pro zamilované dvojce. Nudit se rozhodně nebudete, to vám můžu garantovat. Tak vzhůru do Středověké krčmy v Dětenicích.

Středověká krčma

Láká vás se ocitnout aspoň na pár hodin ve středověku? Okusit tehdejší život a zábavu? Oprostit se od současných starostí a aspoň na chvíli zapomenout na problémy všedních dnů? Zkrátka vypnout a užívat si bezprostředního veselí? Pak je pro vás Středověká krčma jako stvořená. Dětenice najdete 80 km od Prahy, pokud jste z druhého konce repliky není problém sehnat ubytování na víkend přímo ve Středověkém hotelu. Nakouknout do historie můžete každý den vyjma pondělků od 11 resp. 12 hodin až do půlnoci, v neděli jen do 23 hodin. Na víkendové programy, které začínají v 19:00 je nutná rezervace, vstupné činí 149 Kč, ale jeho zaplacením jistě neprohloupíte, jak se můžete přesvědčit v následujícím videu.

 

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=Z27cLOj1joo]

 

Baroktní zámek

Zámek DětenicePokud jste se pořádně nadlábli a potřebujete “to vychodit”, můžete využít dalších místních návštěvních cílů. Jedním z nich je baroktní zámek. Nyní v zimním období má otevřeno jen o víkendech od 10- do 18:00 v sobotu a od 10 – 17:00 v neděli. Na zámku můžete vidět 14 pokojů s  nástěnnými malbami. Zámecký interiér vychází převážně z dobových záznamů z 18. století a návštěvníkům přibližuje vkus a dobový životní styl tehdejší šlechty. Na zámku můžete obdivovat i dobovou sbírku zbraní pocházející převážně z třicetileté války. K následné procházce můžete využít přilehlý zámecký park.

Zámecký pivovar

Kde se pivo pije, tam se dobře žije. Nebo kde se pivo vaří, tam se dobře daří. I v Dětenicích mají svůj zámecký pivovar. Než vstoupíte do krčmy, můžete si prohlédnout útroby pivovaru, jehož výtvor budete později konzumovat. Pronikněte do tajů výroby piva přesně tak, jak se vyrábělo před dvěma staletími. Prohlídnout si můžete dobové interiéry sladovny až po sklepy sloužící k uskladnění piva. Pivovar v Dětenicích

Sklípek

Že vám pivo moc nejede? Nevadí, v Dětenicích si na své přijdou i milovníci vína. Vinný sklípek s příznačným názvem Malá Morava uspokojí i vaše chutě. Můžete okoštovat desítky kvalitních vín pocházejících z jižní Moravy. Do sklípku vás jistě naláká i vůně čerstvého uzeného a delikátních klobásek.

Rytířské turnaje

O víkendech se můžete stavit i na kolbišti, kde se odehrávají rytířské turnaje. Každou sobotu a neděli od 14 hodin shlédněte strhující klání těch nejpravějších rytířů, jaké jste kdy viděli. Vstupné pro dospělé je 95 Kč, pro děti 45 Kč. O letních prázdninách se turnaje konají každý den krom pondělků.

Rytířský turnaj

Jak vidíte, v Dětenicích se rozhodně nudit nebudete. Provoz mají celoroční, tak už je jen na vás, zda k výletu zvolíte už následující víkend, nebo to necháte až bude venku tepleji. Každopádně uvítáme vaše komentáře z návštěvy tohohle neobvyklého místa. Těšíme se na ně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 2 =