Tip na víkend – Aquapalace Praha

Máme pro vás tip na víkend pro případ, že se nemáte co v plánu. Sníh v nížinách roztál a na horách na které jsme vás zvali minulý týden to asi také žádné terno nebude takže vás zveme tentokrát do Aquapaláce Praha v Čestlicích.

 

Vdní svět zábavy - řada různých tobohánů. Aquapalace PrahaNejvětší Aquapark v ČR

Ano je to tak. V Čestlicích, nedalo Prahy, vyrostl již před několika lety největší vodní a nejen vodní svět u nás. Nabízí zábavu pro malé i velké, pro teenagery i seniory.

Kromě Vodního světa se v aquaparku setkáte taky s korálovým světem a světem zábavy. Každý si vyberete to své. Pokud zrovna netoužíte po adrenalinu na divoké řece můžete dát přednost některé ze 3 vířivek.

 

Vodní svět

Ten obsahuje komplex tobogánů různých délek a náročností. Je zde tobogán v němž je až na pár světýlek naprostá tma, dále pak otevřené tobogány, velké vodní skluzavky a pro ty otrlé trychtýř. Znamená to rychlý sešup dolů, par otoček v trychtýři a pád pod vodu…Sjezd v tobogánu na gumovém kole je také super. Především v zatářkách J

Atrakce Divoká řeka v aquaparku PrahaCelý vodní svět je prošpikován líně tekoucí “řekou” v které můžete také blbnout. V celé řece je stejně vody takže i neplavce nepřekvapí náhlá změna hloubky. Jsou zde také vytvořeny dvě jeskyně, které jsou však monitorovány. tuto informaci uvádím pro ty, kteří by měly v úmyslu provádět v útrobách jeskyně intimní záležitosti 🙂 V místech, kde jsou jeskyně umístěny je proud řeky docela silný a tak má člověk co dělat, pokud se nechce nechat strhnout proudem vody.

 

Divoká řeka

venkovní atrakce, která v době vaši návštěvy bude nejspíše zavřená přesto se o ni zmíním. Divoká řeka není nic jiného než zatáčkami prošpikované koryto prudce tekoucí vody. Jakmile se do ni jednou pustíte řítíte se nekontrolovaně zatáčkami až na samotný konec této divočiny. tuto atrakci moc nedoporučuji pro menší děti, protože natečení vody do nosu, jízda po Atrakce "Trychtýř" v aquapalace Prahazpátku, kdy vás proud vody otočí nebo různé modřiny jsou běžnou záležitostí. Je škoda, že stěny této atrakce nejsou nějak polstrovány.

 

Potápění v Tubusu

toužíte si vyzkoušet jaké to je ponořit se s celou potápěčskou výbavou v neoprenu do hluboké vody? Není nic snazšího než si to v Aquapalaci zaplatit a se zkušeným instruktorem sestoupat postupně do několikametrové hloubky, přesněji hloubky 8 metrů.

 

Pohodička v teplé vířivce - kdo sakra pustil ty bublinky? :-)Svět Relaxace

Až se dost vyblbnete, můžete přejít do světa relaxace. Aquapalace Praha pro vás má v tomto úseku připraveny především vířivky, 25 metrů plavecký bazén, kde se často cvičí i vodní aerobik. Krom toho můžete navštívit Algida bar a dát si pohár nebo zmrzlinu (doporučuji vlašský ořech). Pokud chcete spíše třeba bagetu nebo Panini najdete je v části u plaveckého bazénu.

 

Korálový svět

Velká akvária jsou umístěna v bazénu s teplou vodou. Takže můžete přímo z vody sledovat mořský život plný barevných ryb. Jednu dobu patřili mezi obyvatele akvárií i malý žraloci, avšak při poslední návštěvě jsem je neviděl ani jednou.

 

Peníze nepotřebujete – aspoň ne hned

V útrobách Aquapalace Praha platíte vše chipem na pásku, který slouží hned pro několik účelů. Za prve s nim uzamknete a odemknete svou skříňku, dále zjistíte, kolik času vám zbývá do vypršení předplacené doby a v neposlední řadě čipem také platíte na barech. Konečný součet vám vyjede až pokladna, kde při odchodu zaplatíte útratu, případný čas navíc.

 

Nejen voda ale i sauny

Co by to bylo za koupání bez pořádných saun. K dispozici jsou finské sauny, římské lázně, venkovní sauny. Do světa saun je vstupné zvlášť.

 

Různé akce

V Aquapalaci Čestlice se téměř pravidelně konají různé akce. Mezi ty nejzajímavější jsou různé odpolední akce pro děti v nějakém konkrétním stylu a pak večer např. koupání při svíčkách. Sledujte webové stránky aquaparku, kde se včas můžete o plánovaných akcích informovat.

 

Drahý špás

Tak si nejsem zrovna jist, zda vám vyjde levněji lyžování pro celou rodinu nebo pobyt v Aquapalaci v Čestlicích. Rodinné celodenní vstupné 2 dospělý a dvě děti vás vyjde na 1449 Kč + je třeba počítat nějakou tu útratu.

 

Hotel pro mimopražské

Jestliže pojedete až třeba z moravy lze si zajistit i hotel Aquaapalce, který je hned v místě. Můžete tak spojit návštěvu tohoto velkého vodního světa s návštěvou Prahy a užít si super víkend

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 + 15 =