Praktický význam digitálních tachografů? Větší bezpečí na silnicích a úspora pro dopravce

Současná evropská legislativa dopravcům nařizuje používání digitálních tachografů. Jedná se o elektronická zařízení, která zaznamenávají a uchovávají data v osobní kartě řidiče a v interní velkokapacitní paměti. Tzv. šuplíkový digitální tachograf má stejné rozměry jako autorádio. Instaluje se do přístrojové desky a jeho nedílnou součástí je menší displej, konektor pro přenos dat a u některých modelů i malá tiskárna.

Proč jsou digitální tachografy důležité?

tachografEvropští zákonodárci neukotvili používání digitálních tachografů do evropských zákoníků bezdůvodně. Význam tohoto zařízení spočívá v možnosti okamžité kontroly řidiče oprávněnou úřední osobou a usnadňuje tak vymahatelnost dodržování vyhlášky EK 561/2006. Tachografy se používají společně s některým ze čtyř typů karet (karta pro řidiče, kontrolní karta, podniková karta a servisní karta).

Snadná kontrola pracovního vytížení řidičů vede k vyšší bezpečnosti na silnicích, protože řidiči dodržují zákonem stanovené pauzy k odpočinku. Tím je zajištěna i férová konkurence dopravního trhu. Z dat současně těží také majitelé dopravních firem, protože mohou sledovat jízdní styl řidičů, spotřebu paliva a další hodnoty. Ve finále tak mohou ušetřit spoustu peněz za servis a pohonné hmoty.

Kde najdete nejlepší digitální tachografy na trhu?

Investice do špičkového zařízení se vám v průběhu času několikanásobně vrátí. K tomu nejlepšímu, co je v daném segmentu k mání, patří přístroje značky VDO, které vyrábí společnost Continental. U nás je seženete u specializovaného prodejce na www.mechanikadc.cz. Firma MECHANIKA TACHOGRAFY DĚČÍN se zabývá prodejem samostatných tachografů, jejich výměnou, aktualizací a zpracováním dat.

V nabídce firmy MECHANIKA TACHOGRAFY DĚČÍN nenajdete pouze digitální a analogové tachografy, ale také snímače teploty, rychlosti, otáček, hladiny, snímače tlaku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × four =