U řezných nástrojů je bezpečnost až na prvním místě

V současné době se klade důraz na bezpečnost, zejména co se práce s řeznými nástroji týče. Pokud tedy vaši pracovníci ve firmě používají nože, řezače či výměnné čepele, je nezbytné zaměřit se na to, aby se jednalo o vskutku bezpečné prostředky, čímž snížíte riziko zranění pořezáním. Velice snadno se stane, že nůž z řezané plochy uklouzne. Pokud pracovník používá klasický nůž, pravděpodobně se řezné ráně nevyhne. Protože se neštěstí stalo na pracovišti, jedná se o pracovní úraz, což vám jako zaměstnavateli přidělá více starostí.

Jestliže chcete výše popsanému scénáři předcházet, investujte do bezpečnostních nožů, jež mají chráněnou čepel, a tím pádem je riziko poranění opravdu malé. Zvažte tedy přechod z konvenčních nožů na bezpečnostní.

Jak bezpečnostní nože vypadají?

Samozřejmě nezáleží na tom, zda se jedná o odlamovací nůž či jiný druh, vždy je důležité, aby měl nůž přívlastek bezpečnostní. Přesně takovou verzi poznáte už samotným designem, neboť čepel je z větší části zakrytá. Sehnat se dají i nože se systémem automatického zasunutí čepele po ztrátě kontaktu s řezaným materiálem.

Dále by měl řezný nástroj disponovat ergonomickou rukojetí, která zajistí přirozený pohyb rukou, a tím pádem se ruka neunaví ani po hodinovém řezání materiálu.

Kde bezpečnostní nože zakoupit?

Jestliže hledáte dodavatele, který vám dodá jak děrovací kleště, tak i nože do páskovaček a odvíječek či keramické řezače a skalpely, doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu techni-trade.cz. Jedná se zároveň o předního dodavatele nůžek Solingen profesionální kvality. S nůžkami bez problémů přestřihnete kůži, technickou textilii i složité materiály.

Pokud si nevíte s výběrem řezných nástrojů rady, použijte klidně online chat dostupný na webové stránce, skrze něj vám poradí kvalifikovaní pracovníci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six + 20 =