Uspořádejte pro své nejbližší pestrobarevnou oslavu

Za mých dětských let jsem měl ohňostroj spojený s výročím Velké říjnové socialistické revoluce, která byla ve skutečnosti v listopadu. Ty doby jsou již dávno pryč a ohňostroje se tak postupem času začaly využívat i k jiným účelům, než jen k připomenutí (ne)výstřelu Aurory. Nyní se s nimi setkáváme u příležitosti různých kulturních akcích ve městech, při příležitosti sportovního svátku, nebo a to především při přivítání nového roku, tedy na Silvestra. Ale nemusí tomu tak být, uvažovali jste někdy o uspořádání ohňostroje třeba u příležitosti oslavy narozenin vašeho nejbližšího? I to je vhodná příležitost, kdy si uspořádat svůj vlastní ohňostroj.

Ohňostroj na míru? I to se dá zařídit

Jak už jsem psal výše, většina z nás má čarovné ohňostroje spojené s oslavou nového roku. Nákup pyrotechniky v období Vánoc je enormní a obchodníci si tak mnou ruce. Ale co tak zkusit nákup u odborníků a nechat si profesionálně ohňostroj uspořádat? Máte tak zaručen neopakovatelný zážitek s precizně provedenou choreografií, kterou byste sami jen stěží zvládli. Ceny takto pořádaných představení závisí na velikosti samotného ohňostroje. Malý, v délce do 10 minut lze pořídit již za 8000 Kč, naopak velký v trvání až 20 minut od 100 000 Kč. Pro domácí fireworks-15490_640oslavy podle mě bohatě postačí právě ten malý i desetiminutová show zanechá v oslavenci dojemné pocity.

Udělat pořádný ohňostroj není jen tak. Každému z nás se líbí něco jiného, a proto je asi nejlepším řešením ohňostroj na míru. A je to vlastně nejjednodušším řešením, jak si sám sestavit celé představení. Stačí si vybrat ze sestav, které nabízí např. internetový obchod Tarra.cz. Délka takových ohňostrojů se pohybuje v závislosti na zvolené sestavě od 1,5 minuty až po dobu téměř 4 minut.

Na závěr ještě jedno malé upozornění. Jistě víte, že zábavní pyrotechnika je rozdělena do třech kategorií, kdy kategorie I je dostupná k prodeji od 15. let věku a patří do ní např. prskavky, nebo kapsle do pistolí. Kategorie II. je dostupná od 18. let věku (např. petardy) a kategorie III. Až od 21 let. Existuje ještě kategorie IV, ale k ní mají přístup jen osoby se speciálním osvědčením k pořádání ohňostrojů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × four =