Víte, jak správně pečovat o své vlasy?

Díky vlasům rozhodně dokážeme udělat dojem a dokážeme jimi okouzlit. To ale pouze v případě, kdy vypadají skutečně dokonale a to nejenom z hlediska účesu, ale i z hlediska jejich kvality, lesku a pevnosti. O to, aby byly skutečně krásné, se nestará pouze vlasová kosmetika, ale i vy sama, jelikož jedině správnou péčí a správným mytím můžete zabezpečit to, že právě i vaše vlasy mohou být naprosto dokonalé, bez jediné chybičky.

Vše začíná samotným mytím

Ačkoliv tomuto procesu mnoho žen nepřikládá velkou váhu, v celém postupu péče o vlasy je rozhodně důležitý, dokonce jeden z nejdůležitějších. O tom, že základem by měl být kvalitní šampón vhodný pro náš typ vlasů, rozhodně není třeba polemizovat. Co je ale neméně důležité, to je způsob samotného mytí. Tím nejlepším postupem pro naše vlasy je šampon napěnit, a to nejprve v našich rukách. Teprve poté je vhodné nanést ho na hlavu, a vlasy poté mýt výhradně po směru růstu. Čemu je vhodné se vyhnout, to je přílišné drhnutí, jelikož to může výrazněji stimulovat mazové žlázy a mít na svědomí přílišnou mastnost pokožky hlavy a vlasů jako takových.

Co dělat po umytí?

Umytím vlasů ale celý proces nekončí, jelikož po samotném šamponování je určitě vhodnou volbou kvalitní balzám, nebo vlasová maska. I zde pozor na proces samotného nanášení, jelikož v tomto případě bychom měli končit zhruba 1 – 2 centimetry od kořínků, tedy od naší pokožky. Po celém procesu už není nic jednoduššího, než vlasy osušit. Opět platí, že je třeba vyhnout se drhnutí a lepší volbou je lehce je protřít ručníkem, do kterého je můžeme i zabalit.

Rozčesávejte ještě mokré

Velkým problémem může být samotné zacuchávání vlasů, které však eliminujeme správným rozčesáním a to ještě v době, kdy jsou mokré. Aktuální nabídka počítá jak s různými hřebeny, tak samozřejmě není problém volit i specielní kartáče. Při jejich výběru dbejte na to, aby byly lehce zakulacené a měly hustší štětiny. Jedině tak půjde vše lépe a snadněji. A pokud jste již slyšeli o novince s názvem Tangle Teezer, rozhodně se tohoto kartáče nebojte. Ačkoliv stojí pár korun, dokáže svou práci dokonale odvést.

I finální úprava je důležitá

Jakmile jsou vlasy rozčesány, můžeme se pustit do jejich finální úpravy. Samozřejmě ačkoliv fénování nebo žehlení nemusí být pro naše vlasy vždy to správné, originální styling vlasů se bez těchto postupů často neobejde. V tomto směru už záleží čistě na našem vkusu, co si na naší hlavě vytvoříme.

Jak tu správnou vlasovou kosmetiku vybrat?

Výše jsme tedy uvedli komplexní návod na to, jak o vlasy správně pečovat. S ním by ale mělo souviset i to, jak vybrat správné přípravky, a to nejenom šampony, ale třeba i balzám, nebo různé oleje. V tomto ohledu je prvním krokem výběr podle typu vašich vlasů a jejich případných potíží. To obecně platí u většiny výrobků na našem trhu. Příkladem mohou být výrobky určené na vlasy s lupy, na vlasy mastné, krepaté, suché, nebo třeba i vlnité a nepoddajné. A právě podle těch vašich vyberete vždy správně takový výrobek, který vám pomůže v tom, mít je opět dokonalé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen − nine =