Zuno sníží úrokové sazby

Nepříjemnou zprávou pro všechny, kdo si rádi spoří je to, že banka Zuno sníží od 15 února 2013 své úrokové sazby. Nedávno jsme vychvalovali Zuno právě pro jejich úrokové sazby na spořící účtech i na termínovaných vkladech.

Od 15 února naspoříte méně

Zuno bankaA jaké jsou tedy změny? U klasické spoření spadla úroková sazba z 1,8 na 1,7 procent, tedy zde se nejedná o žádou tragedii.

U spoření plus bude od 15 února sazba místí stávajících 2,3% pouze 2,1%. I toto by se dalo relativně přežít, i když snížení úroků mrzí. Ovšem ze strany banky jde o pochopitelný krok.

Nejvíce trpí vklady na 3 roky

Nejzásadnější změna však potkala termínované vklady. 6 měsíční vklad spadne z 1,85 na 1,55 a na více let je již jednotná úroková sazba 1,65%, což je absolutně nevýhodné. Ještě doposud platí že u termínovaného vkladu na 3 roky je úroková sazba 2,55%

Snížení se dalo v závislosti na nízkých úrocích ČNB očekávat dříve a ve větší míře. Stále platí, že Zuno má jedny z nejvyšších úroků z bankovního sektoru na trhu. Jen doufejme, že nedojde k dalšímu poklesu.

Komínek z mincíVložte peníze do půjček

Pokud vás však štvou nízké úroky bank, můžete si zkusit zahrát na investora a peníze půjčit v aukčních serverech a získat tak úrok mnohonásobně lepší. Riziko, že se vám peníze nevrátí sice existuje, ale přeci jen není tak velké jako byste vstoupili na burzu s akciemi, kde je riziko ztráty investované částky mnohem vyšší. Zde máte úroky jisté a pokud dlužník bude platit v pořádku víte že o svůj investovaný vklad nepřijdete a vyděláte sumičku zajímavější než na stále snižujících se úrocích v bance.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × five =