Bojíte se přepadení? Víme, co vám může pomoci

Mnoho lidí, především potom ženy mohou být snadným terčem různých násilníků. Stačí, aby šla žena sama, v tmavé uličce či parku a rázem je pro násilníka velmi snadnou kořistí. I proto je dobré vědět, jak se takovému útočníkovi bránit. Někdo zkusí kurzy sebeobrany, ale další raději pomůcky, které mohou být o mnoho účinnější. Prvním příkladem mohou být paralyzéry. Zde už samotný název jasně napovídá, co můžeme od takového výrobku čekat. Stačí pár vteřin a svého nepřítele dokonale paralyzujete. A to natolik, že nebude schopný jakéhokoliv pohybu a zůstane ležet na zemi. A tak máte dostatek času na to nejenom utéci, ale samozřejmě i zavolat policii, která ho již zpacifikuje.

Jak se používají?

Použití je v tomto případě velmi jednoduchý. Nejprve si daný výrobek musíme popsat, jelikož se jedná o produkt nejčastěji ve tvaru válečku, na jehož konci jsou kovové hroty, v rámci kterých proběhne elektrický výboj. A tak stačí paralyzér přiložit k tělu útočníka a stisknout spínací tlačítko. Rázem dostane ránu o síle až několika stovek tisíc, nebo milionu voltů, které rázem zhatí jeho snahy o jakékoliv přepadení. Díky tomu ho dokonale omráčíte a zachráníte si třeba i život.

Jaké jsou další možnosti obrany?

Další varianta je také poměrně oblíbená a vyhledávaná, a to také jak díky kompaktnímu provedení, tak i díky jednoduchosti samotného použití. Jedná se o účinný pepřový sprej, který stačí útočníkovi nastříkat do oblasti obličeje a očí a tím ho také velmi účinně paralyzovat. Látky, které jsou v něm obsaženy, totiž začnou velmi výrazně dráždit jeho sliznici a tak se na jakýkoliv další útok rozhodně nezmůže. Navíc řada sprejů se dnes pyšní velmi dobrým dosahem a tak je lze jako ochranu určitě doporučit.

Navíc má tento sortiment i další přednost, a to takovou, že existují i varianty, kdy jsou konkrétní pepřové spreje určené nejenom na ochranu před lidmi, ale i před zvířaty. V běžném životě oceníte třeba ochranu proti psům, zatímco v přírodě a divočině se může hodit sprej na medvědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − eight =