Jak se chránit před zloději?

Každou chvíli můžeme ve zprávách slyšet, jak opět došlo k vloupání do chat a chalup. A zas a znovu se dozvídáme o nutnosti mít nemovitosti před zloději řádně zabezpečené. Jen málokdo si ovšem rady vezmeme k srdci, dokud se sami nestaneme poškozenými. Co takhle nečekat na roli oběti?

Jaké máte možnosti?

Existuje více druhů zabezpečovacích zařízení, které významným způsobem přispějí k vašemu klidu v případě, že se právě nevyskytujete v bytě či domě, na chatě nebo chalupě. V podstatě lze rozdělit bezpečnostní prvky na elektronické a mechanické.

K těm elektronickým samozřejmě patří kamerové systémy a detektory zachycující pohyb. Po násilném vniknutí do objektu se pak spouští alarm, vy dostáváte zprávu na mobil, případně je upozornění odesláno bezpečnostní agentuře, která situaci prověří fyzickou kontrolou.

Mechanické zabezpečení spočívá především v optimálním zabezpečení oken, buď speciálními tvrzenými skly, fóliemi, mřížemi nebo venkovními žaluziemi. Dalším krokem je pak pořídit si bezpečnostní zámky na vstupní dveře anebo ještě lépe přímo celé bezpečnostní dveře. Ty jsou opatřeny zesílenými jistícími mechanismy v pantech, v zámku, v ploše dveří či v zárubni.

Bezpečnostní dveře odolají i požáru

V rámci efektivního zabezpečení nemovitosti vám jistě jde nejen o zamezení násilného vniknutí cizí osoby do objektu, nýbrž i o ochranu proti možnému požáru. Bezpečnostní dveře do bytu NEXT spadají do 3. a 4. bezpečnostní kategorie. Disponují až 21 jistícími body zdvojených ocelových čepů, zámkem s ocelovým plechem a automatickými zamykacími dvojčepy.

Nejbezpečnější dveře do domu NEXT jsou pak opatřeny dokonce 23 jistícími body, bezpečnostní vložkou zámku s krytem z kalené oceli nebo třeba bezpečností ocelovou pákou, díky níž můžete dveře jen pootevřít. Vychytávkou je odemykání prostřednictvím otisku vašeho prstu, klávesnicí či bezkontaktním čipem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty − fifteen =