Proč kočky v bytě potřebují škrabadlo?

Kočky, které žijí téměř po celý život zavřené v bytě potřebují určité věci, které jim nahradí přirozené prostředí. Potřebují si pravidelně obrušovat drápky, stejně jako to dělají ve volné přírodě. Navíc hledají i nějakou zábavu a možnost protáhnout se. Takových možností v bytě moc nemají a potřebují proto věci, které jim to dopřejí. Jednou z těchto věcí jsou právě škrabadla pro kočky. Proč ho pořídit a jaké jsou ty hlavní důvody, proč je pro kočku důležité? To se dozvíte právě v tomto článku.

Aby nábytek zůstal celý

Jedním z těch hlavních důvodů, proč kočce pořídit speciální škrabadlo je to, že jinak si bude brousit drápy jinde. Když má kočka potřebu obrousit si drápky, nezajímá jí, jestli si je brousí na škrabadle, nebo jestli k tomuto účelu využívá vaší drahou pohovku nebo jiný kus nábytku. Proto je ve vašem vlastním zájmu pořídit kočce věc, kterou může rozškrábat, jak se jí jen bude chtít. Váš nový koberec tak s trochou štěstí zůstane bez povšimnutí a nebudete se muset bát o pohovku, na kterou by se mohla kočka vrhnout při touze po broušení drápků.

Příjemný odpočinek a vlastní království kočky

Škrabadlo neslouží pouze k obrušování drápků, ale využít se dá i jako pelíšek nebo prolézačka. Kočky jsou zvídavé a mají rády vlastní pohodlí a se správným škrabadlem jim můžete zajistit obojí. Kočka si příjemně odpočine, nabrousí si drápky a zároveň protáhne své svaly, které v bytě moc nepoužívá. Na škrabadle si tak může vybít přebytečnou energii a neponičit u toho žádné vybavení. Kočička bude spokojená, že má vlastní místo a že může vybít přebytečnou energii, které bude mít hodně, když nemůže pobíhat venku. Obrušování drápů je důležité i z toho důvodu, že pořád rostou a nemusíte s kočkou navštěvovat veterináře nebo jí drápky stříhat sami.

skrabadloŠkrabadla do každého bytu

Škrabadla pro kočky se vyrábí v různých variantách a velikostech. Najdete proto malé škrabadla, která jsou vhodná do malých bytů, kde by vám velká věž s prolézačkami pro kočku pouze překážela. Na druhou stranu, pokud máte místa hodně, můžete pořídit velké škrabadlo, které slouží zároveň jako prolézačka. Kočka z něj bude mít určitě velkou radost a při broušení drápů si ani nevšimne vašeho krásného nového koberce nebo pohovky. Škrabadla vypadají velmi pěkně a dají se vhodně zkombinovat s ostatními kusy nábytku. Nemusíte se proto bát, že by se jednalo o něco kýčovitého. Škrabadlo v rohu místnosti nebude překáže a kočka bude ráda, že má vlastní místo, kde může trávit čas v případě, že nejste doma nebo si s ní zrovna nechcete hrát.

Další doplňky pro spokojenou kočičku

Když kočky nemohou venku chytat myši nebo běhat po okolí, potřebují jinou zábavu. Když si obrousí drápky budou hledat možnost, jak toho využít a jak jinak si ještě hrát. Dopřejte jim to a pořiďte jim další potřeby pro kočky. Kromě kočičího záchodu, který je velmi důležitý pro udržování dostatečné hygieny v bytě, přepravky na snadné cestování nebo misek na krmení, jistě ocení i příjemné pelíšky, ve kterých budou moci lenošit a spát.

Věnujte také dostatečnou pozornost opatřením, které brání výskytu parazitů. Aplikujte speciální obojek proti klíšťatům nebo látku, která se vstřebá přímo do kůže a parazity odpuzuje. Další možností je také antiparazitní pudr. Vyzkoušet můžete všechno a sami uvidíte co vyhovuje vám i vaší kočce nejvíce. Ochráníte tak vaši kočičku proti nemocem, které by mohla potenciálně přenést i na vás a nebudete muset mít strach, když si s ní budou hrát vaše děti. Stejně tak je velmi důležité dodržování hygieny u kočičího záchodu. Mějte proto ideálně dva kočičí záchody a vždy doma mějte zásoby kočkolitu, abyste mohli záchod kdykoliv vyčistit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

thirteen − 4 =