Protištěkací obojek: Jak funguje a jak ho správně používat?

Mnoho nešťastných páníčků řeší problém neustálého štěkání svého čtyřnohého kamaráda. Někdy pomůže, když se majitelé svým psům více věnují nebo jim zakoupí dostatek hraček, aby se doma nenudili v jejich nepřítomnosti. Pokud žádná ze zmíněných opatření nepomáhají, velmi účinným řešením může být protištěkací obojek. Jak vlastně takový obojek funguje? A co byste měli vědět, než ho koupíte?

Protištěkací obojky jsou moderní výcvikovou pomůckou, která vyřešila problém již mnoha majitelů psů.

Jedná se o elektronické zařízení, které na základě vibrací hlasivek rozpozná, že pes štěká nebo vyje. Nejdříve obojek reaguje zvukovým signálem, kterým psa upozorní na nevhodné chování. Pokud pes ve vytí nebo štěkání pokračuje, následuje slabý elektrostatický impulz, který však v žádném případě není bolestivý. Psovi je pouze nepříjemný, což stačí k tomu, aby přestal štěkat.

Kdy je použití protištěkacího obojku nevhodné?

Elektronický obojek proti štěkání bychom v žádném případě neměli používat, pokud pes vyje proto, že trpí úzkostí způsobenou celodenní samotou. V tomto případě může obojek jeho úzkost ještě více prohloubit. Ideální variantou není ani v případě, že pes nemá dostatek podnětů a nudí se. Naslouchejte proto svému psovi, komunikujte s ním a snažte se mu věnovat. Je možné, že pak žádný protištěkací obojek nebudete potřebovat. Naprosto nevhodné je použití elektronického obojku u agresivních psů!

Jak vybrat protištěkací obojek?

Na trhu je k dispozici spousta možností protištěkacích obojků. Existují obojky ultrazvukové, sprejové, vibrační nebo elektronické, které jsou chovateli ze všech zmíněných variant nejoblíbenější pro svou vysokou spolehlivost a účinnost.

Při výběru obojku je nutné zvolit produkt, který bude vyhovovat velikosti, citlivosti a temperamentu vašeho psa. Impulzy by neměly být příliš silné ani příliš slabé. Elektronické protištěkací obojky také nepoužíváme u štěňat mladších než 6 měsíců, která ještě neprošla ani základním výcvikem typu sedni, lehni, k noze atd.

Pokud si nejste jisti výběrem protištěkacího obojku a s těmito produkty zatím nemáte žádné zkušenosti, doporučujeme vám poradit se s odborným prodejcem.

Obchod Výcvikové obojky

Dlouholetým odborným prodejcem elektronických obojků je například obchod Výcvikové obojky v Koněvově ulici na Praze 3. Tým prodejny je vždy ochoten poradit s výběrem nejvhodnějšího produktu pro vašeho psa. V případě potřeby obchod také umožňuje zapůjčení výcvikových obojků za poplatek 50 Kč na den. Více informací naleznete na www.elektronicke-vycvikove-obojky.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − 15 =