Dopřáváte svému mazlíkovi, co potřebuje?

Tím je v první řadě vyvážená kvalitní strava bohatá na živiny, vitamíny, minerály a stopové prvky. Pak budete mít pejska zdravého, vitálního a plného energie. A lásku, kterou mu dáváte, vám bude vracet i s úroky.

Správný způsob výživy našich čtyřnohých přátel má vliv nejenom na jejich zdravý vývin, ale je i součástí jejich výchovy. Proto byste svého pejska třeba nikdy neměli krmit tzv. „od stolu“, byť je jeho pohled sebedojemnější. Obzvláště malá plemena umí dobře loudit. Páníčkům to často nedá a něco malého mu pod stůl přeci jen dají. To je ale chyba. Pejsek si na to navykne a hned tak se tohoto návyku nezbaví.

Jednou denně ve stejném množství

Ale zpět k výživě. Svého dospělého hafana krmte jednou denně ve stejnou dobu a ve stejném množství. Pejsek si dobu krmení zapamatuje a bude se na svou plnou misku těšit. Chybou naopak je nabídnout mu něco jiného, když si své plné misky nevšímá. Opět hrozí, že si na to navykne.

Pozor na přejídání

Nadváha psů je spojena se stejnými zdravotními neduhy jako nadváha člověka a rozhodně je na místě se jí vyvarovat. Pejska proto nepřekrmujte a dávejte mu jen množství odpovídající jeho plemeni a váze. Spořádá-li obsah své misky do poslední granule, nepřidávejte mu do ní. On totiž spořádá cokoliv, co mu chutná. Obezřetní buďte i s pamlsky.

Po jídle odpočinek

Nakrmit pejska před anebo po procházce? Veterináři jednoznačně doporučují, že po procházce. Stravu by totiž pejsci měli v klidu strávit. Obzvláště velkým plemenům pohyb po jídle může způsobit přetočení žaludku.

Jak by měla vypadat psí strava?

Buď by se měla skládat z kvalitního masa (z kvalitních chovů, ne z kafilerií) s příměsí ovoce a zeleniny coby zdrojem vitamínů a vlákniny, nebo z kvalitních granulí a masových konzerv.

Granule a konzervy

V případě krmení granulemi a masovými konzervami dostupnými v běžné obchodní síti pozorně čtěte etikety a zaměřte se na výrobky bez chemických přísad a s největším množstvím masa. Velmi kvalitní konzervy pro psy vyrábí například společnost Falco.

Žádná aditiva, jen maso

Jejich ručně vyráběné konzervy obsahují pouze maso v různých kombinacích. Nenajdete v nich žádná aditiva ani jiné přídavné látky. Chcete-li svému mazlíkovi dopřát skutečně to nejlepší a nedisponujete dostatkem času, abyste mu mohli krmivo každý den připravovat sami, 100% masové konzervy Max jsou ideálním řešením. Další kvalitní produkty má ve své nabídce i e-shop s chovatelskými potřebami Prymus.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 − 5 =