Jaká psí plemena jsou vhodná do rodiny?

Pořízení nového psího mazlíčka je poměrně velkým krokem. Jeho výběrem se totiž zavazuje k tomu, že o něj budeme správně pečovat po celý jeho život. Často se jedná o závazek, který trvá deset až patnáct let. Přečtěte si, co je důležité při výběru psího plemena do rodiny.

Tolerance k dětem a ostatním domácím mazlíčkům

Hlavním předpokladem, který by měl splňovat nový mazlíček, je tolerance k malým dětem a případně i k dalším zvířatům. I v případě, že momentálně žádné dítě nemáte, myslete na to, že za pár let se může situace změnit. Z toho důvodu je dobré vybírat psí plemena s předpoklady stát se mírumilovným a věrným společníkem pro vás i vaše děti. Takovým plemenem je například mops, který vás ve chvílích smutku dokáže rozesmát, má jemnou a chápající povahu a není příliš náročný na procházky a pohyb.

Ideální mazlíček i do bytu

Jedním z kritérií výběru ideálního psího plemena je i to, kde bydlíme. Sháníme společníka do bytu nebo mu můžeme poskytnout běhání po velké zahradě? Snažte se myslet i na to, jak se bude váš nový mazlíček cítit a jestli mu dokážete dopřát všechno potřebné, ať už se jedná o správnou veterinární péči, dostatečný pohyb nebo vhodnou stravu. Záleží i na délce srsti a myslete i na to, že po svém pejskovi budete muset uklízet. Pro osoby trpící alergiemi je tedy nevhodné pořizovat si psa s dlouhou a hustou srstí.

Jaká jsou nejoblíbenější plemena?

I když jsou trendy v oblíbenosti určitých psích plemen různé, vždy bychom měli myslet hlavně na to, jestli dokážeme uspokojit potřeby psa. Do bytu nejsou vhodná ovčácká plemena, malamuti nebo husky a podobná plemena, která jsou zvyklá na hodně pohybu. Naopak k domu se zahrádkou je možné pořídit klidně německého ovčáka nebo třeba bernardýna. A jak získat inspiraci o psích plemenech, která by se vám mohla líbit? Podívejte se na nejoblíbenější plemena, přečtěte si o nic co nejvíce informací a potom vybírejte nového společníka do rodiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × one =