Silná imunita pro krásu i zdraví

Trpíte oslabenou imunitou? Tak si ji posilte! Pomohou vyvážený jídelníček, dostatek pohybu i spánku, otužování i vhodné doplňky stravy.

O důležitosti silného imunitního systému nás dennodenně utvrzuje i současná koronavirová pandemie. Byť je v souvislosti s koronavirem stále mnoho neznámých, je prokázáno, že u zdravých jedinců se silným imunitním systémem nemoc covid 19 proběhne s mírnými, popřípadě dokonce žádnými příznaky. Co z toho vyplývá? Mimo jiné to, že bychom svou imunitu měli průběžně posilovat. 

Základem jsou vhodné vitamíny, minerály i stopové prvky

O posilování imunity toho bylo napsáno hodně. Základem je pestrá strava plná vitamínů, minerálů a stopových prvků, dostatek spánku a pohybu na čerstvém vzduchu, pravidelné otužování, minimum stresu, alkoholu i nikotinu. Vyhýbejte se tučným jídlům, která nahraďte jídly odlehčenějšími a každý den si dejte minimálně pět kusů ovoce a zeleniny. Vhodné jsou i zeleninová smoothie či zakysané výrobky přispívající ke zdraví střevní mikroflóry. Ta je totiž pro silnou imunitu klíčová.

Zaměřeno na doplňky stravy

Imunitu pomůžete podpořit i vhodně zvolenými doplňky stravy, z nichž bychom doporučili třeba přípravek Echinacea 500 z portfolia společnosti NATURVITA (specializující se na výrobu přírodních produktů pro krásu a zdraví) s výtažky z echinacey, reishi a s vitamínem C. Toto trio nejenže posiluje imunitní systém jako takový, ale rostlinka echinacea (česky třapatkovka) navíc blahodárně působí i na horní cesty dýchací, které při onemocnění covid 19 bývají postiženy nejvíce. Reishi, tradiční houba čínské medicíny pak blahodárně působí i na oběhový systém a vitamín c vás také ochrání před oxidativním stresem.

Nakupujte na gigalekarna.cz

Přípravek je k dostání například na internetové lékárně gigalekarna.cz. Spolu s dalšími imunitu posilujícími přípravky, jako například jsou Graviola plus, Extra C 500, Reishi plus Zinek a vitamín C, Selen Forte, Vilcacora, Antistres, Allicor či Vitamín D3. 

Smějte se!

Imunitu však posiluje i dobrá nálada. Jejím osvědčeným posilovačem je třeba i obyčejný smích. A pravá a nefalšovaná radost ze života. Zkrátka dobrá nálada. Zkuste se proto alespoň na hodinku až dvě denně naprosto odpojit od veškerých médií (včetně těch sociálních). Zapomeňte nejenom na koronavirus, nezaplacené účty a děti trpící u domácí výuky a snažte se upřímně zasmát. Pusťte si nějakou komedii, vtipnou knížku, zkrátka se nalaďte na pozitivní notu. Ne nadarmo se totiž říká, že veselá mysl je půlí zdraví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 + six =