Videovaření – kuřecí smrt

V našem druhém díle videovaření jsme tentokrát vařili jídlo z kuřecích prsních řízků, cibule a kečupu zvané Kuřecí smrt. Jako příloha byla vařená rýže. Jde o můj vlastní recept takže jídlo je unikátní a tento recept nikde neseženete.

Stejně jako v prvním díle vám ukážeme postup na videu + si jej můžete přečíst pod videem. Těšte se na konec videa, neboť opět přijdou na řadu přeřeky a výbuchy smíchu.

Recept na Kuřecí smrt

Několik prsních řízků

Koření: Bylinky, Gyros, Podravka, Celý pepř v mlýnku

Olej – nejlépe olivový, Cibule a česnek, Kečup

Cukr, Sůl, Ryže

 

Postup:

Do misky nakrájíme na kostičky kuřecí prsní řízky. Z mlýnku nameleme 4 barevný pepř, přidáme koření dle toho co zrovna máme např Gyros, Podravku, Grill a podobně. Videovaření - kuřecí smrtZakápneme nejlépe olivovým olejem, zamícháme a ideálně necháme jeden den odležet.

Nakrájíme si cibuli na jemno a tu vložíme na rozpálenou pánev na které jsme rozpálili olej. Až cibulka trochu ztmavne, přidáme maso a vše řádně opečeme. Poté nalijeme trochu studené vody a vložíme sladký kečup. Kečupu dejte klidně více, ať je omáčka hustší. Poté již stačí jen přidat cukr a prolisovaný česnek.

Ochuťte dle chuti, případně přidejte sůl, avšak sůl je již obsažena v použitém koření a tak ji zpravidla není nutné přidávat. Nechte provařit cca po dobu vaření rýže, kterou pro urychlení můžete vařit souběžně. Po uvaření rýže můžete podávat, neboť je Kuřecí smrt hotová.

 

Dejte nám do komentářů vědět, zda jste kuřecí smrt vyzkoušeli a zda se povedla a především zda vám chutnala.

 

Dobrou chuť

 

Prohlédněte si také video recepty, které najdete na webu pražské restaurace Alcron.

8 thoughts on “Videovaření – kuřecí smrt”

 1. Maso zalitý kečupem, opravdu výtvor hodný vystavení ve videokuchařce. Měli byste přidat rubriku humor. Pro příště navrhuji špagety s kečupem.

  1. Ne každý umí vařit, proto ty videonávody. Pokud jste zdatná kuchařka, poradíte si i bez nich, ale je spousta lidí, kteří ocení postup byť u lehčího a rychlejšího jídla.

 2. Asi jsem naivní, ale myslim si, že pokud je někdo rodič a novinář a vede rubriku o vaření, zvládne podat laikum víc než kuře zalité kečupem nebo palačinky, jejichž recept je protkaný gramatickými chybami. Vaříme co umíme?To toho teda moc neumíte. Opravdu si myslíte, že to je na vydávání žurnalistických článků?

  1. Ani jedno jste neuhádla. To že se na videu objeví dítě, neznamená že je autor rodič. A taky nelze do jednoho článku vtěsnat celou kuchařku že ano. Žurnalistické články najdete na žurnalistických serverech, my píšem pro radost :-).

 3. Honzo, pro laiky bych tedy začala od začátku – jak vyrobit těstoviny, uvařit těstoviny, brambory, nakrájet maso, jaké jsou druhy masa, na co si dávat pozor při koupi apod….ale tento recept? Vylejte tam kečup a oslaďte ho cukrem….? To má být nutričně vyvážená strava pro dítě, které ve videu evidentně figuruje?

  1. V dnešní době nutričně vyváženou stravu neudělá žádný rodič. To radši veme své dítka do MC kváka, či KFC. Je na každém rodiči, jak přistoupí ke stravování.

 4. Já souhlasím s Kristou, že nutriční hodnota jídla není téměř žádná. Avšak nepamatuji se, že by zaznělo nebo bylo napsáno, že jídlo je vhodné pro děti. A to, že ve videu figuruje dítě ještě neznánemá, že toto jídlo konzumovalo, ale to je nepodstatné.

  Podstatné je to, že tohle jídlo je hotové za 20 minut se vším všudy, takže je super pokud máte málo času něco vařit a na čínskou polívku zrovna nemáte chuť. Nenutíme nikoho toto jídlo vařit, pokud se Vám nezamlouvá. Vaření jídla, stejně jako články publikujeme protože nás to baví, jak píše Honza. Nejsme žurnalistický server ani si na něj nehrajeme.

  Vážíme si svobody slova a svobody internetu a jen využíváme tohoto prostředku k tomu, abychom si mohli psát o tom co nás baví, o tom co děláme a jak to třeba děláme. A jsem rád, že nám říkáte že to děláme špatně. Třeba se zrovná díky Vám stanenem lepším blogem s nabídkou zajímavějších článků Máta na věc svůj názor a to je dobře Vašeho názoru si vážíme a nerozporujeme jej. Dál budeme dělat to, co nás baví, čtenářů nám každý den přibývá a jsme za to rádi 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty − 2 =